piątek, marzec 01, 2024
image image image image
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł

Filatelistyczne walory

filatelistyka 03Podstawa filatelistyki to kolekcjonowanie, odkrywanie, kolekcjonowanie. To, co zbiera filatelista, określa się nazwą walorów filatelistycznych. Dlaczego walor? Stąd, że każdy szczegół zbioru ma dla jego właściciela określoną wartość.

Bogactwo walorów filatelistycznych jest nadzwyczaj różnorodna. Z poniektórymi spotkać można się niemal codziennie. Są to tak popularne walory, jak listy, znaczki czy stemple pocztowe. Część z tych walorów zobaczyć zdołamy nieomal w każdym zbiorze, poniektóre – tylko w tych w najwyższym stopniu wyspecjalizowanych kolekcjach. Walory te są różne też odnośnie do ceny: spotykamy i te, które są bardzo niedrogie, jak i takie, za jakie trzeba zapłacić bogactwo.

Walory filatelistyczne dzielimy na walory pocztowe, półpocztowe oraz pozapocztowe.
Walory pocztowe są wydawane na mocy uprawnień pocztowych. Poświęcone są dla wewnętrznej lub zewnętrznej służby pocztowej w nawiązaniu z wysyłaniem listów. Są to głównie znaczki pocztowe, całostki (czyli karty oraz koperty pocztowe), stemple, nalepki polecenia.Walory półpocztowe to wytwory, które zostały wyprodukowane przez inne instytucje, ale są stosowane w obrocie pocztowym za zgodą władz pocztowych. Są to między innymi naklejki na loty specjalne, stemple dodatkowe, całostki z reprintami.
Walory pozapocztowe tworzone są z uwagi na działalność poczty, lecz bez jej urzędowego wkładu. Mogą to być modele znaczków, próby poligraficzne jak również pamiątki publikowane przez instytucje filatelistyczne.
Aby walory filatelistyczne przyjąć za pełnowartościowe, muszą one podołać wielu warunkom. Nie mogą być pomięte ani pobrudzone. Naruszony walor filatelistyczny nie ma praktycznie żadnej wartości.

Największym wydawcą walorów filatelistycznych jest poczta, a wynika to przede wszystkim z roli wykonywanych przez tę instytucję. Kiedyś filateliści kolekcjonowali praktycznie wszystko, co było jakoś związane z działalnością poczty w charakterze instytucji zajmującej się dostarczaniem wysyłek. Postępowanie to uległo tymczasem w ostatnim czasie przemianie, ze względu na to, że współcześnie zadania poczty są coraz bardziej różnorodne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.