wtorek, czerwiec 15, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Filatelistyczne walory

filatelistyka 03Podstawa filatelistyki to kolekcjonowanie, odkrywanie, kolekcjonowanie. To, co zbiera filatelista, określa się nazwą walorów filatelistycznych. Dlaczego walor? Stąd, że każdy szczegół zbioru ma dla jego właściciela określoną wartość.

Bogactwo walorów filatelistycznych jest nadzwyczaj różnorodna. Z poniektórymi spotkać można się niemal codziennie. Są to tak popularne walory, jak listy, znaczki czy stemple pocztowe. Część z tych walorów zobaczyć zdołamy nieomal w każdym zbiorze, poniektóre – tylko w tych w najwyższym stopniu wyspecjalizowanych kolekcjach. Walory te są różne też odnośnie do ceny: spotykamy i te, które są bardzo niedrogie, jak i takie, za jakie trzeba zapłacić bogactwo.

Walory filatelistyczne dzielimy na walory pocztowe, półpocztowe oraz pozapocztowe.
Walory pocztowe są wydawane na mocy uprawnień pocztowych. Poświęcone są dla wewnętrznej lub zewnętrznej służby pocztowej w nawiązaniu z wysyłaniem listów. Są to głównie znaczki pocztowe, całostki (czyli karty oraz koperty pocztowe), stemple, nalepki polecenia.Walory półpocztowe to wytwory, które zostały wyprodukowane przez inne instytucje, ale są stosowane w obrocie pocztowym za zgodą władz pocztowych. Są to między innymi naklejki na loty specjalne, stemple dodatkowe, całostki z reprintami.
Walory pozapocztowe tworzone są z uwagi na działalność poczty, lecz bez jej urzędowego wkładu. Mogą to być modele znaczków, próby poligraficzne jak również pamiątki publikowane przez instytucje filatelistyczne.
Aby walory filatelistyczne przyjąć za pełnowartościowe, muszą one podołać wielu warunkom. Nie mogą być pomięte ani pobrudzone. Naruszony walor filatelistyczny nie ma praktycznie żadnej wartości.

Największym wydawcą walorów filatelistycznych jest poczta, a wynika to przede wszystkim z roli wykonywanych przez tę instytucję. Kiedyś filateliści kolekcjonowali praktycznie wszystko, co było jakoś związane z działalnością poczty w charakterze instytucji zajmującej się dostarczaniem wysyłek. Postępowanie to uległo tymczasem w ostatnim czasie przemianie, ze względu na to, że współcześnie zadania poczty są coraz bardziej różnorodne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.