piątek, marzec 01, 2024
image image image image
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł

Kosztowności Windsorów

klejnoty krolewskie 04Drogocenna biżuteria od setek lat jest scalona z monarchią.Insygnia potęgi we wszystkich monarchiach mówić miały o blichtrze oraz dobrobycie w państwie. Ale to nie wyłącznie podstawowe symbole monarchii są najbardziej cenne.

Królowie wiecznie ubóstwiali bogactwo i otaczali się ładną biżuterią. Przede wszystkim monarchia angielska, która dotąd trwa zgromadziła wielkie kolekcje cennych oraz unikalnych kosztowności. W ostatnich tygodniach całkiem obszernie powiada się o biżuterii brytyjskiej familii w kontekście spadku zmarłej w ostatnim czasie Elżbiety II. Bez liku drogocennych tiar, broszek, naszyjników stanowi dziedzictwo, króre jest wręczane w linii prostej Windsorów od pokoleń. Są także nadzwyczajne kosztowności pozyskiwane osobiście przez monarchów, w tym oczywiście przez wspomnianą królową Elżbietę II, która nie kryła ze swoim zamiłowaniem do cennej biżuterii. Co w związku z tym z bez wątpliwości znajduje się w skarbcu Windsorów? Jakie klejnoty zdobyły szczególną atencję mediów?

Niewątpliwie, zawartość skarbca królowej Elżbiety II była wielka. Władczyni niemało wartościowych egzemplarzy zdobywała sama. Uwielbiała broszki, w Skarbcu znajduje się gigantyczny zbiór brylantowych, diamentowych broszek, które stały się niejako nieodłącznym wykończeniem stroju Elżbiety II. Jej chyba najbardziej znaną nieoficjalną biżuterią stanowił sznur pereł, widoczny jest na bardzo wielu relacjach fotograficznych z mniej poważnych wydarzeń. Lecz zapewnenajwięcej emocji wywoływały tiary. To kosztowności, jakie możemy podziwiać wyłącznie podczas najistotniejszych królewskich uroczystości. Tiary są symbolem wszystkich wytwornych i eleganckich kobiet należących do rodziny królewskiej. Sporo z tych najcenniejszych była własnością do królowej, na pewno zostaną w najbliższej rodzinie. Nie ma wątpliwości, iż tiary to drogocenny dodatek w biżuterii, który był nader chętnie pożyczany ze szkatuły królowej na potrzeby innych dam. Wśród tych drogocennych klejnotów warto wspomnieć tiarę Cartier Halo, uformowaną z tysiąca diamentów, która zdobiła głowę Kate Middleton podzcas swojego ślubu z księciem Williamem. Cudna diamentowa tiara Diamond Bandeau wykonana w stylu Art Deco została użyczona Meghan Markle na jej ślub z księciem Harrym. Ukochaną zaś tiarą Elżbiety II była tiara królowej Marii z Teck, zatem diadem zwykle tytułowany jest Tiarą dziewcząt z Wielkiej Brytanii i Irlandii. To prawdopodobnie najbardziej znana tiara, albowiem uwidoczniona jest na angielskich pieniądzach. Tiara Cambridge Lover's Knot ma również ciekawą historię, nakładana przez niemało dam z rodziny królewskiej, w tym również księżnej Diany. Inna wyjątkowa tiara Greville Emerald Kokoshnik rzadko była demonstrowana, jednakże kiedy zaprezentowała ją księżniczki Eugenie z Yorku każdy wpatrywał się w tiarę wysadzaną szmaragdami. Birmańska rubinowa tiara była zakupiona przez Elżbietę II w latach 70-tych. wielokrotnie pokazuje wielką tiarę Delhi Durbar, uformowaną ze złota i platyny. Okazała ozdoba zawiera liry, zwoje i festony. Tiara Cambridge Sapphire Parure pochodzi z XIX w, była ukochaną biżuterią królowej Marii z Teck, Tiarę sformowano z ogromnej liczby diamentów i szafirów, współcześnie posiada status tiary nienoszonej. Także zachwycająca Tiara Boucheron Loop Królowej Marii, skonstruowana z z około sześciuset siedemdziesięciu. Natomiast diadem stanowy Króla Jerzego IV może być jedynie zakładany przez królowe. od chwili jej pojawienia się używały go do tego czasu Wiktoria, Aleksandra, Maria i Elżbieta II.

Nie ulega wątpliwości fundamentalnymi klejnotami Royal Family są insygnia tytułowane klejnotami Wielkiej Brytanii. To historycznie najstarszy i najcenniejszy kompletny zestaw regialiów na ziemi. Głównym elementem jest korona św. Edwarda, ozdobiona diamentami, rubinami i szafirami. Cały zestaw królewskich klejnotów koronnych mieści 23 578 kamieni szlachetnych, włącznie ze słynnym Cullinan ważący 530 karatów wbudowany w berle władcy. Na insygniach znalazły się także herby heraldyczne orazgodła państwowe Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Koronę św Edwarda wkłada się wyłącznie w czasie koronacji władcy, na pozostałych ważnych uroczystościach pojawia się już prosta korona zastępcza. Dla każdej małżonki króla od niemal 2 wieków przygotowuje się oddzielną koronę. Do zespołu królewskich klejnotów koronnych Wielkiej Brytanii zalicza się również inne rzeczy. Są to w szczególności pierścienie, miecze, naczynia ceremonialne, instreumenty oraz pozostałe precjoza złączone z rozmaitymi wydarzeniami królewskimi. Prawie wszystkie klejnoty królewskie można codziennie podziwiać w królewskim Domu Klejnotów i twierdzy Tower.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.