środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii

big benWielka Brytania jest wiodącym krajem gospodarczym we Europie. Jej stabilna i stale rozwijająca się sytuacja gospodarcza jest ogromnym atutem, który plasuje kraj w czołówce najbogatszych państw na świecie. Według rankingów ekonomicznych jest trzecim co do PKB rynkiem w Europie, a ośmym na świecie.

Sektor rolniczy jest wyjątkowo skuteczny, ponieważ zapewnia Brytyjczykom 60 procent zapotrzebowania na żywność, lecz również bardzo zmechanizowany. W rolnictwie pracuje jedynie 1,5 procenta społeczeństwa. Sektorem stanowiącym o większości udziałów w gospodarce Wielkiej Brytanii są usługi, w tym szczególnie bankowe i ubezpieczeniowe. Pod względem posiadanych złóż Wielka Brytania może handlować zarówno węglem, jak i gazem ziemnym czy ropą. 

Ostatnie wydarzenia polityczne mogą jednak nieco zachwiać walutą. Funt w 2015 roku miał najniższą wartość od ostatnich pięciu lat. Głównymi powodami były straty we trzech sektorach gospodarczych, a także wybory parlamentarne. Zapowiedzi brytyjskiego rządu co do wyjścia z Unii Europejskiej też wiążą się ze sporymi kosztami. Ekonomiści po analizie wydatków plasują, że planowane na 2017 rok referendum może pochłonąć nawet 20 miliardów funtów. Nie wiadomo natomiast jak sytuacja będzie wyglądała po samym odłączeniu się od Unii. Możliwe, że kurs funt - euro mógłby spaść nawet do 90 pensów za jeden euro.

Ważnym aspektem gospodarczym w tej sytuacji jest także zainteresowanie inwestorów do inwestowania w kraj. Tak niepewna sytuacja i utrzymujący się niski kurs funta mogą zniechęcić wielkie koncerny do współpracy z krajem. Celem nowego rządu jest przywrócenie stabilności waluty. 
Jest to istotne dla Polaków przebywających na ekonomicznej emigracji na Wyspach. Po analizie sytuacji jednak w dalszym ciągu powrót do Polski nie jest opłacalny dla wielu osób. Ich średnie zarobki za granicą są dużo wyższe od tych spodziewanych z ojczyźnie. Nie bez znaczenia mają także szanse na zatrudnienie w sektorze zgodnym z wykształceniem.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.