środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Czym wyróżnia się nowoczesna kasa fiskalna?

pckf nowoczesna kasa fiskalZaawansowane rozwiązania technologiczne nie są obce branży fiskalnej. Co więcej, we współczesnych kasach rejestrujących stosowane są zarówno praktyczne, jak i pomysłowe funkcje.

Na szczególną uwagę przedsiębiorców zasługuje kilka opcji, m.in. elektroniczna kopia paragonów, błyskawiczny wydruk paragonów i możliwość obsługi urządzenia fiskalnego za pomocą… wbudowanego ekranu dotykowego!

Przechowywanie danych w formie cyfrowej

Archiwizowanie kopii paragonów jest jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który korzysta z kasy rejestrującej. A przepisy są w tej kwestii bardzo precyzyjne. Kopię paragonu należy przechowywać przez 5 lat, licząc od końca roku obrachunkowego, w którym wystawiony został oryginał dowodu sprzedaży. Co więcej, gromadzone dane muszą być czytelne.

Na szczęście od kilku lat przedsiębiorcy mogą już korzystać z kas wyposażonych w moduł elektronicznej kopii paragonów. Technologia ta archiwizuje dane w formie cyfrowej (na karcie pamięci SD lub microSD). Rozwiązanie to nie tylko zapewnia komfort pracy, gdyż nie trzeba składować wielu papierowych wydruków, ale także gwarantuje mniejsze koszty eksploatacji oraz większe bezpieczeństwo przechowywanej dokumentacji. Kasa z elektroniczną kopią paragonów używa jednorazowo tylko jednej rolki, a informacje zgromadzone na karcie pamięci można dodatkowo zapisać na dysku twardym komputera lub nośniku zewnętrznym, np. na pendrivie.

Kasa fiskalna z obszernym panelem dotykowym

pckf kasa fiskalna elzab k1Współczesne kasy fiskalne coraz bardziej przypominają popularne urządzenia mobilne – smartfony i tablety. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawił się model marki Elzab z panelem dotykowym, czyli K10. Ekran zastosowany we wspomnianej kasie jest zarówno intuicyjny w obsłudze, jak i odporny na intensywną eksploatację. Nie straszne mu np. zarysowania lub zalanie wodą. Oprócz K10, Elzab produkuje również drukarki fiskalne z panelem dotykowym (o nazwie D10).

Więcej o kasie Elzab K10 przeczytasz TUTAJ.

Bo szybki wydruk przekłada się na komfort pracy

Prędkość wydruku jest jednym z tych parametrów, który decyduje o funkcjonalności kasy rejestrującej. Im szybciej urządzenie wystawia paragony oraz innego rodzaju dokumenty, tym lepiej. Przekłada się to bowiem na komfort pracy i zadowolenie klienta, który nie musi długo czekać na wydanie dowodu sprzedaży.

Elzab K10 drukuje z prędkością 21 linii na sekundę. Dzięki temu wystawienie nawet dłuższego paragonu zajmie zaledwie chwilę. Ponadto, na wygodę obsługi tego modelu wpływa sposób wymiany papieru – „easy load”. Jak sama nazwa wskazuje, instalacja rolki w K10 jest dziecinnie prosta i nie sprawi kłopotu nawet początkującym użytkownikom.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.