piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak sprawnie zarządzać firmą

fakturyBiznes - to słowo u większości ludzi wzbudza mieszane uczucia, przeważnie jest to podziw dla osób, które się nim zajmują. Dla większości Polaków prowadzenie własnej firmy to "czarna magia" i akt wielkiej odwagi.

Nie ma co ukrywać - boimy się tych wszystkich formalności, papierów, podatków, urzędu skarbowego, fiskusa, ZUS-u itp, dlatego też większość ludzi woli bezpiecznie pracować na etacie. No właśnie, ale dlaczego całe życie ktoś ma pracować na kogoś? Czy nie lepiej być sam sobie szefem i otworzyć własną działalność?

Jak Internet pomaga przedsiębiorcom?

Założenie własnej firmy wbrew stereotypowym opiniom nie jest wcale takie trudne. Istotnie, kiedyś wymagało to dużej wytrwałości oraz kondycji w bieganiu od urzędu do urzędu. Teraz wystarczy udać się do swojego urzędu gminy lub miasta, zarejestrować swoją działalność i uzupełnić dosłownie kilka dokumentów. Obecnie przedsiębiorcy mają dużo łatwiej z racji tego, że wszelkie płatności, formalności i sprawy księgowe można załatwić online. Przykładowo płatności ZUS można robić online poprzez serwis transakcyjny swojego banku. Większość z nich ma nawet podpisane i zdefiniowane tytuły przelewów, więc cała operacja to praktycznie jedno kliknięcie myszką. To samo dotyczy faktur - coraz częściej przedsiębiorcy wysyłają je skanem lub mailowo. Jeżeli zastosujemy u siebie odpowiedni program do fakturowania to będzie on mógł nam zastąpić nawet kilku pracowników. Nie ukrywajmy, każdy przedsiębiorca chce zatrudniać jak najmniejszą ilość pracowników, aby ograniczyć koszty, a sieć komputerowa jest idealnym "zastępcą". W Internecie jest bardzo dużo programów do ewidencjonowania towarów w magazynach, wystawiania faktur i paragonów a nawet pomagających w sprawach kadrowych i ogólnej księgowości.

Jest jeszcze sprawa standaryzacji, czyli unowocześnienie i ujednolicenie komunikacji z klientem. Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność lub prowadzący ją jednoosobowo w wielu przypadkach nie muszą wychodzić z domu, aby załatwić sprawy formalne lub skontaktować się z klientami.
Rozwiązania online dla firm są bardzo wygodne i dają dużo oszczędności. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że sieć komputerowa i zawarte w niej dane muszą być odpowiednio zabezpieczone przed ingerencją osób trzecich i niepożądanych, dlatego też jeżeli nasza firma w większości skupia się na działalności online i coraz bardziej się rozrasta warto zatrudnić dobrego informatyka lub specjalistę IT.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.