środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Jakie warunki powinien spełniać wniosek egzekucyjny?

komornikAby komornik mógł wszcząć postępowanie egzekucyjne, konieczne jest złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji. Do jego złożenia uprawniony jest wierzyciel, jednakże może zdarzyć się, że na rzecz wierzyciela może to zrobić prokurator, Rzecznik Praw Obywatelskich, organizacja pozarządowa, inspektor pracy lub powiatowy rzecznik konsumentów.

Elementy wniosku egzekucyjnego

Wniosek o wszczęcie egzekucji składany jest pisemnie lub ustnie do protokołu w kancelarii komornika i powinien zawierać kilka istotnych danych: oznaczenie komornika, do którego jest składany, oznaczenie wierzyciela i dłużnika, wskazanie egzekwowanego świadczenia, określenie sposobu przeprowadzenia egzekucji oraz podpis. Nieodłącznym elementem jest również tytuł wykonawczy w oryginale. Wyznacza on granice egzekucji – wskazuje, kto może żądać wszczęcia egzekucji oraz przeciwko komu może być prowadzona i jakie świadczenie ma zostać spełnione. Bez niego nie można podjąć jakichkolwiek działań egzekucyjnych.

Na szczęście nie trzeba dokładnie pamiętać wszystkich danych, jakie należy zawrzeć we wniosku, ponieważ w wielu kancelariach komorniczych przygotowane są wzory, które zawierają jedynie odpowiednie rubryki do wypełnienia. Wniosek ściągnięty ze strony internetowej można wydrukować, wypełnić i wysłać drogą pocztową lub złożyć osobiście w kancelarii komornika. W przypadku, gdy decydujemy się na ustne zgłoszenie, wierzyciel dokonuje go w kancelarii komornika i zamieszcza w protokole, który jest podpisywany zarówno przez wierzyciela, jak i osobę, która go sporządziła. We wniosku określa się również świadczenie, które należy wyegzekwować. Warto pamiętać, że od 2016 roku wierzyciel nie będzie musiał określać sposobów egzekucji – przypomina Marian Piasecki – komornik sądowy, który prowadzi Kancelarię Komorniczą w Tarnowie.

Kiedy rozpoczyna się wszczęcie postępowania egzekucyjnego?

Dokładnie wypełniony wniosek egzekucyjny kieruje się do komornika sądowego, którego wybór należy do wierzyciela. Dopiero wtedy można mówić o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Komornik zwykle działa na obszarze całego rewiru, czyli tam, gdzie sąd rejonowy, jednakże dowolność w wyborze komornika umożliwia wierzycielowi skorzystanie z jego usług na terytorium całego kraju. Przed taką decyzją należy jednak sprawdzić, czy wybrany komornik może prowadzić postępowanie poza swoim rewirem. W przypadku rzeczy ruchomych i nieruchomych najlepiej udać się do komornika działającego w rewirze, w którym znajdują się składniki majątku dłużnika.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.