piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Co musi znaleźć się w sali konferencyjnej?

konferencja 1Sala konferencyjna to jedno z ważniejszych pomieszczeń w dużych firmach i instytucjach, w tym także samorządowych. Jak je urządzić, aby jak najlepiej pełniło swoja rolę?

Prelekcje i spotkania powinny odbywać się w specjalnie przystosowanym do ich prowadzenia pomieszczeniu. Urządzenie sali konferencyjnej nie jest łatwym zadaniem, a pamiętać należy nie tylko o wyglądzie, ale także o kwestiach technicznych, związanych z nagłośnieniem oraz wizualizacją.

Projektor czy tablica interaktywna?

konferencja 4Podczas trwania szkolenia czy spotkania biznesowego konieczne jest posiadanie miejsca, na którym mogą być wyświetlane najważniejsze informacje. Korzystanie z tablic flipchart nie jest wygodne, a ich powierzchnia jest słabo widoczna w dużych salach konferencyjnych. Obecnie najczęściej wybieranymi rozwiązaniami są projektory oraz tablice interaktywne. To drugie rozwiązanie jest lepsze, jeżeli nie mamy ustalonego rytmu spotkania i chcemy na bieżąco zapisywać notatki. Wygodniej również wchodzić w interakcje ze słuchaczami, reagować na pytania, podawać nowe dane.

System nagłośnienia oraz systemy konferencyjne

W dużych salach konferencyjnych należy zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Głośniki oraz mikrofony muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia i zapewniać stabilne nagłośnienie w całej sali. Systemy konferencyjne nie zawsze są stosowane, ale warto się nimi zainteresować. To zintegrowane narzędzia służące do przepływu wiadomości, które umożliwiają na przykład głosowanie w czasie rzeczywistym albo nagrywają dyskusję i w czasie realnym zamieszczają ją w sieci. Takie rozwiązania zazwyczaj stosowane są w dużych salach konferencyjnych.

Wyposażenie wnętrza

konferencja 2Sala konferencyjna musi wyglądać profesjonalnie i modnie, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni wystrój wnętrza. Najlepiej sprawdzają się wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu, a duża ilość jasnych kolorów nie rozprasza i optycznie powiększa salę konferencyjną. Fotele biurowe w sali konferencyjnej zazwyczaj są stosowane w przypadku, kiedy prelegenci wymieniają się informacjami i notatkami, siedząc przy wspólnym stole. Z kolei, kiedy prelegent wypowiada się, stojąc przed widownią, lepiej sprawdzają się krzesła konferencyjne. Podobnie w salach konferencyjnych połączonych z gabinetem szefa. Wybierając zarówno jedno, jak i drugie, należy postawić na najwyższą jakość wykonania i trwałość. Są to w końcu elementy z których w sali konferencyjnej korzysta się niezwykle często, więc ich trwałość jest kluczowa.

konferencja 3Sala konferencyjna nie może być urządzana w przypadkowym pomieszczeniu. Wymagania są duże, więc najlepiej zlecić profesjonalistom zaprojektowanie takiej sali ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami, pozostałym wyposażeniem i meblami.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.