środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Firmy windykacyjne: za i przeciw.

windykacjaKorzystanie z usług firm windykacyjnych wciąż nie jest rozwiązaniem, które cieszyłoby się w Polsce dużą popularnością. Może to dziwić przynajmniej z kilku istotnych powodów.

Przede wszystkim, warto pamiętać o "specyfice" polskiego systemu prawnego: w naszym kraju bardzo często nawet kilkuset tysieczne długi w żaden istotny sposób nie przeszkadzają w spokojnym i zasobnym prosperowaniu (czego znakomitym przykładem jest jedno z bardziej głośnych ostatnio nazwisk w świecie szeroko rozumianej polskiej polityki). Ponadto, często mamy wrażenie, że to, co oferują nam firmy windykacyjne, nie jest do końca uczciwe, ponieważ sprzedajac wierzytelność nie otrzymujemy całej wartości należnego nam długu. Wydaje się więc, że warto przyjrzeć się temu problemowi nieco bliżej i poddać go nieco bardziej dokładnej analizie.

Firmy windykacyjne: co warto o nich wiedzieć?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, że działanie profesjonalnych firm zajmujących się ściąganiem wierzytelności wiąże się nie tylko ze sporymi kosztami ale również z bardzo dużym ryzykiem. Nawet najlepsza firma windykacja warszawa nigdy nie może mieć pewności, że uda się jej odzyskać dług, który wykupiła. W tym aspekcie branża windykacyjna bardzo przypomina hazard: ryzyko jest nieodłączne i nie sposób go uniknąć. Nie należy więc w tym, że firmy windykacyjne nie odkupują długów za 100% ich wartości przejawów "cwaniactwa" lub czegoś w tym rodzaju: stoi  za tym bowiem po prostu zwykły rachunek biznesowy, polegający na uwzględnieniu wzajemnych proporcji pomiędzy ryzykiem a ewentualnym zyskiem. Gdyby firmy specjalizujące się w ściąganiu wierzytelności odkupywały długi za 100 lub 90 procent ich wartości- ogromna większość z nich byłaby zmuszona ogłosić upadłość w przeciągu kilku miesięcy.

Warto również spojrzeć na sam problem tylko i wyłącznie z punktu widzenia naszych partykularnych interesów: czy lepiej wciąż się procesować z dłużnikiem, nigdy nie mając pewności, że kiedykolwiek spłaci on swoje należności(może w tym przeszkodzić chociażby nagły wyjazd dłużnika za granicę, czy wreszcie choroba lub śmierć- w takich wypadkach zostajemy z niczym w rękach), czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest oddanie całej "sprawy" firmie specjalizującej się w windykacji i PEWNE odzyskanie przynajmniej części długów?

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.