środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania

pozyczka noMoże się przytrafić w życiu człowieka tak, że nadejdzie moment, w którym zabraknie pieniędzy nie tylko na inwestycje, ale nawet na powszednie, elementarne wydatki. Potrzeba szybkiego napływu dużej gotówki nie musi być nawet podyktowana trudną sytuacją, bowiem czasem brakuje środków na inwestycje. Trafnym pomysłem może się w takiej sytuacji okazać pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Polega ona na tym, że poręczeniem spłaty owego kredytu będzie posiadana nieruchomość - mieszkanie, dom czy inne. Jak zawsze w przypadku sporych sum trzeba jednakże przeanalizować wszelkie wady i zalety takiego rozwiązania oraz oszacować swoje możliwości - nie są to bowiem małe kwoty i może się zdarzyć tak, iż przy nieadekwatnej ocenie swoich możliwości pożyczkobiorca wpędzi się w poważne kłopoty.

Jedną z głównych zalet pożyczki pod zastaw nieruchomości jest to, że możemy ją spłacać w o wiele dłuższym okresie czasu niż zwyczajny konsumencki kredyt oferowany w banku. Możliwość spłaty tego zadłużenia w okresie aż do 25 lat powoduje, że jest to rozwiązanie niewątpliwie zasługujące na naszą uwagę. Warto jednak w tym miejscu być świadomym, że nieruchomość pod zastaw jest uprawniony wydać wyłącznie właściciel - banki nie dają takiej opcji dla osób trzecich, co jest naturalnie podyktowane normami bezpieczeństwa. Nieco inaczej sprawa ma się jeżeli chodzi o wady i zagrożenia związane z takim kredytem. Po pierwsze należy pamiętać o tym, iż pożyczka pod zastaw mieszkania będzie droższa - koszt wyceny nieruchomości bierzemy na siebie, a może to kosztować nawet do 1500 złotych. Ponadto należy mieć pojęcie, że wycena taka nie jest jedynym dokumentem, który należy przedłożyć w banku. Powszechnie wiadomo bowiem, że kredyty tego typu są obarczone znacznie większą ilością wymaganych dokumentów, jakie trzeba złożyć, a w efekcie - zaciągnięcie takiego zadłużenia bywa trudniejsze i bardziej czasochłonne, niż w przypadku zwyczajnej pożyczki.

Co w wypadku próby sprzedaży nieruchomości która obciążona jest hipoteką? Fakt, że mieszkanie takie (lub dom) jest poręczeniem na nasz kredyt w żadnym razie nie ogranicza posiadacza do dysponowania swoją własnością, nie należy rozpatrywać tego w kategorii, jakby pożyczkobiorca był w jakiś sposób uwiązani przez bank. W dalszym ciągu osoba taka ma pełnię praw do zarządzania swoją nieruchomością.

Podsumowując, pożyczki pod zastaw nieruchomości są niewątpliwie wartym uwagi rozwiązaniem jeśli ktoś potrzebuje pieniędzy, a równocześnie jest świadom, że będzie potrzebować dużo więcej czasu na ich spłatę, aniżeli w przypadku zwykłej pożyczki. Banki stosunkowo chętnie udzielają tego rodzaju pożyczek, ponieważ nieruchomości są dla nich bardzo dobrym oraz stabilnym zabezpieczeniem.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.