środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy

kredyt we frankachKredyty frankowe to w rzeczywistości denominowane do franka. Oznacza to zaciągnięcie kredytu w złotówkach i też tak spłacanego. Aczkolwiek kwota kredytu może być wyrażona we frankach, ale przeliczana później na złotówki.

Zaciąganie zobowiązań kredytowych fe frankach było bardzo modne około dziesięciu lat temu, kiedy to, banki informowały swoich klientów, że zaciągnięcie takiego kredytu nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Finalnie stało się tak, że wiele osób zdecydowało się na kredyt we frankach i do dziś dzień borykają się z problemami finansowymi. 

Przewalutowanie kredytów frankowych pi kursie z dnia podpisania umowy

Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, w którym sędziowie zamienili kredyt walutowy na złotówkowy, natomiast rata będzie obliczana wobec marży banku lub ustawę LIBOR, która od kilku lat jest ujemna. Należy zaznaczyć, iż kredyty w złotych często opierane są o trzymiesięczny WIBOR, który wynosi obecnie ok. 1,7 procent. Pomoc frankowiczom w tej formule wiąże się również ze sporządzeniem aneksu do umowy, opłata z tego tytułu może wynosi nawet kilka tysięcy złotych. 

Jak przewalutować kredyt we frankach?

Aby kredyty we frankach móc przewalutować po kursie z dnia podpisania umowy należy przede wszystkim złożyć wniosek do sądu. Aczkolwiek można również złożyć reklamację do banku, bądź wszcząć postępowanie polubowne. Jeżeli chodzi o kwestię pozwu to powinny znaleźć się w nim takie elementy, jak:

  • to czego żąda się od banku, czyli ROSZCZENIA
  • jak również, na jakiej podstawie się tego żądania, czyli UZASADNIENIE

Należy również powołać się na zapisy w umowę, który zostały zapisane w sposób niewłaściwy. Do zapisów takich można zaliczyć między innymi kwestię tego, że podczas podpisywania umowy kredytobiorca nie znał dokładnie wysokości raty kredytu, bądź wysokości kredytu. Kwestię zapisów w umowę w sposób niewłaściwy można podnieść przed sądem również w sytuacji, gdy są one zapisane w sposób niezrozumiały dla kredytobiorcy, a więc w sposób niejasny. Nawet, jeżeli bank zapewnia, że wykonywał umowę w sposób uczciwy. Obecnie można znaleźć wiele orzecznictw sądów, które dają mocną podstawę do walki o własne pieniądze. 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.