piątek, marzec 01, 2024
image image image image
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł

Co oznacza upadłość konsumencka?

upadlosc konsumenckaUpadłość konsumencka – co to jest i jak ją ogłosić? Z każdym rokiem przybywa zadłużonych osób w naszym kraju. Ostatnie badania pokazują, że aż 2,8 mln Polaków ma zaległości w spłatach zobowiązań finansowych. Zdarza się, że w sytuacji znacznego zadłużenia najlepszym rozwiązaniem jest upadłość konsumencka. Jak wygląda upadłość konsumencka i kto może ją ogłosić? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co to jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które ma na celu oddłużenie konsumenta. Proces ten polega na spłacie zaległości np. z majątku zadłużonego i umorzeniu części lub całości długów. W trakcie rozprawy to sąd decyduje, czy długi zostaną umorzone w całości, czy tylko w jakiejś części. W drugim przypadku dłużnik pozostałą część zobowiązań musi spłacić, a sąd ustala plan spłaty. Warto również wiedzieć, że sąd może zasądzić sprzedaż majątku lub jego części, aby uzyskać pieniądze na spłatę zaległych długów.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, mogą złożyć wszystkie osoby fizyczne, które są niewypłacalne co najmniej od 3 miesięcy. Niewypłacalność oznacza, że dochody danego konsumenta są niższe niż jego koszty utrzymania oraz raty kredytów. W trakcie przewodu sądowego należy udowodnić, że dłużnik nie ma realnej możliwości spłacenia swoich długów. Wniosek o upadłość konsumencką może złożyć dłużnik lub wierzyciel.

Należy pamiętać, że możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest zarezerwowana jedynie dla osób fizycznych, a więc nie mogą z niej korzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Upadłości konsumenckiej nie mogą ogłosić również osoby, które w ciągu ostatnich 10 lat wykonały czynność na szkodę wierzyciela (np. przekazały notarialnie nieruchomość innej osobie, aby nie została zajęta przez komornika). Z takiego sposobu na oddłużenie nie mogą skorzystać również osoby, które w ciągu 10 ostatnich lat już ogłosiły upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka – jak ją ogłosić?

Chcąc ogłosić upadłość konsumencką, należy złożyć odpowiedni wniosek do sądu oraz uiścić opłatę, która wynosi 30 zł. Wniosek można napisać samodzielnie, według wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości lub można to zlecić kancelarii prawnej. We wniosku należy zawrzeć: dokładny wykaz majątku z szacowaną wartością, wykaz zgromadzonych środków finansowych (tych na koncie i w gotówce), wykaz wierzycieli wraz z informacjami o wielkości długów oraz dokumenty potwierdzające niewypłacalność np. informacje o dochodach i pisma od wierzycieli.

Artykuł przygotowany we współpracy z: Podel.pl

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.