środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Co oznacza upadłość konsumencka?

upadlosc konsumenckaUpadłość konsumencka – co to jest i jak ją ogłosić? Z każdym rokiem przybywa zadłużonych osób w naszym kraju. Ostatnie badania pokazują, że aż 2,8 mln Polaków ma zaległości w spłatach zobowiązań finansowych. Zdarza się, że w sytuacji znacznego zadłużenia najlepszym rozwiązaniem jest upadłość konsumencka. Jak wygląda upadłość konsumencka i kto może ją ogłosić? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co to jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które ma na celu oddłużenie konsumenta. Proces ten polega na spłacie zaległości np. z majątku zadłużonego i umorzeniu części lub całości długów. W trakcie rozprawy to sąd decyduje, czy długi zostaną umorzone w całości, czy tylko w jakiejś części. W drugim przypadku dłużnik pozostałą część zobowiązań musi spłacić, a sąd ustala plan spłaty. Warto również wiedzieć, że sąd może zasądzić sprzedaż majątku lub jego części, aby uzyskać pieniądze na spłatę zaległych długów.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, mogą złożyć wszystkie osoby fizyczne, które są niewypłacalne co najmniej od 3 miesięcy. Niewypłacalność oznacza, że dochody danego konsumenta są niższe niż jego koszty utrzymania oraz raty kredytów. W trakcie przewodu sądowego należy udowodnić, że dłużnik nie ma realnej możliwości spłacenia swoich długów. Wniosek o upadłość konsumencką może złożyć dłużnik lub wierzyciel.

Należy pamiętać, że możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest zarezerwowana jedynie dla osób fizycznych, a więc nie mogą z niej korzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Upadłości konsumenckiej nie mogą ogłosić również osoby, które w ciągu ostatnich 10 lat wykonały czynność na szkodę wierzyciela (np. przekazały notarialnie nieruchomość innej osobie, aby nie została zajęta przez komornika). Z takiego sposobu na oddłużenie nie mogą skorzystać również osoby, które w ciągu 10 ostatnich lat już ogłosiły upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka – jak ją ogłosić?

Chcąc ogłosić upadłość konsumencką, należy złożyć odpowiedni wniosek do sądu oraz uiścić opłatę, która wynosi 30 zł. Wniosek można napisać samodzielnie, według wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości lub można to zlecić kancelarii prawnej. We wniosku należy zawrzeć: dokładny wykaz majątku z szacowaną wartością, wykaz zgromadzonych środków finansowych (tych na koncie i w gotówce), wykaz wierzycieli wraz z informacjami o wielkości długów oraz dokumenty potwierdzające niewypłacalność np. informacje o dochodach i pisma od wierzycieli.

Artykuł przygotowany we współpracy z: Podel.pl

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.