środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Koniec banknotów i monet?

dolaryPłatności gotówkowe przestały być popularne, według opinii eksperta gospodarczego Petera Bofingera. Banknoty oraz monety są elementem utrudniającym obrót płatniczy, a także ułatwiającymi handel narkotykami i zatrudnianie "na czarno".

Pan Bofinger jest zdania, że likwidacja gotówki miałaby korzystne skutki. Znając techniczne możliwości, jakie aktualnie sa na wyciągnięcie ręki, ekspert uważa banknoty oraz monety za przeżytek. Gotówka nadzwyczaj utrudnia obrót płatniczy, za przykład podaje sytuacje, w których stojąc w kolejce musimy czekać, aż osoby przed nami wyliczą drobne, dostaną od kasjerki resztę - jest to ogromna strata czasu.

Natomiast najważniejszą korzyścią zniesienia gotówki byłaby eliminacja rynku zatrudnienia nielegalnego, a także handlu narkotykami. Prawie jedna trzecia gotówki, która znajduje się w obrocie w Unii Europejskiej to banknoty z nominałem 500 euro. Jest to banknot, którego praktycznie nikt nie używa do robieia zakupów, zaś używany jest przez przestępców w trakcie prowadzenia nielegalnych interesów.

Zdaniem niemieckiego ekonomisty najwięcej sensu miałoby wyeliminowanie gotówki w tym samym czasie w Wielkiej Brytanii, USA oraz Unii Europejskiej i Szwajcarii. Na początku czerwca odbyć sie ma szczyt G7 w pałacu bawarskim Elmau, Bofinger uważa, że rozmowa na temat przyszłości banknotów i monet byłaby znakomitym tematem.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.