wtorek, czerwiec 15, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Co czyni film dobrą adaptacją?

adaptacja filmowa 01Fani książek bądź literatury obrazkowej coraz częściej i chętniej domagają się, aby ich ukochani protagoniści doczekali się swoich odpowiedników na ekranie. Na wielu forach zdołamy przeczytać, jak wybierają oni idealną obsadę bądź nawet przedkładają własne warianty scenariuszy. Wiele osób niestety zawiedzie się, jeżeli okaże się, że adaptacja nie będzie wybitnym filmem.

Co to jest adaptacja filmowa?

Adaptacja to nic innego jak transfer świata z książki bądź serialu, a nawet gry, na ekran kinowy. Adaptacja sama w sobie nie nie musi stanowić przeniesienia na film. Tak faktycznie to przede wszystkim przeniesienie z jednego modelu sztuki do drugiego, w miarę zgodnie z oryginałem. Adaptacja filmowa w nazwie ma powiedziane, że przenosimy całokształt do świata obrazu. Tym sposobem fani zdołają ujrzeć swoich ukochanych herosów, a nowe osoby na stopniowo odkryć danego autora w użyteczny dla siebie sposób. Niestety adaptacja często rozczaruje prawdziwych entuzjastów serii.

Dobra ekranizacja - czyli jaka?

Dobrze zrealizowana adaptacja powinna integrować w sobie trzy fundamentalne czynniki: powinna być możliwie wierna z pierwowzorem i trzymać się standardu, musi być dobrym filmem samym w sobie jak również musi być zrozumiała dla oglądającego, który pierwszy raz zetknie się z adaptowanym uniwersum. W praktyce znaczy to, że trzeba w filmie zbudować świat od podstaw. No i ewidentnie bardzo go uprościć, przynajmniej w oczach fanów, którzy już go znają i rozumieją. Ekranizacjami są przykładowo „Harry Potter” i „Władca Pierścieni”, oba te przypadki uwidoczniają doskonale, na czym polega zrobienie znakomitej adaptacji.

Czemu wielbicielom nie podobają się adaptacje?

Entuzjaści nieraz postulują dosłownego przeniesienia ich ukochanego świata na wielki ekran. Nieraz jednakże spotkają się z wielkim rozczarowaniem. Widać to dobrze, szczególnie kiedy autorzy decydują się na adaptację gry. Reguła, która za tym stoi jest niezwykle prosta. Sztuka filmowa rządzi się swoimi zasadami, z reguły gruntownie innymi niż książka lub serial. Naturalnym jest wobec tego, że nie będzie relacjonował opowieści w sposób który znamy z konkretnego medium. I tu leży pies pogrzebany, bo fani będą żądać dokładnie tego, co widzieli w grze bądź książce, a to było by zwyczajnie technicznie nieosiągalne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.