wtorek, kwiecień 16, 2024
image image image image
Opieka i szacunek. Zakład Pogrzebowy Warszawa W dniu pożegnania bliskiej osoby, rodzina i przyjaciele często znajdują się w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Czytaj cały artykuł
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł

Rekordowa cena za obraz

aukcjaRekordową kwotę 179,4 milionów dolarów osiągnął na poniedziałkowej aukcji w Nowym Jorku, w domu aukcyjnym Christie's, olejny obraz Pabla Picassa pod tytułem "Kobiety z Algieru". Jest to najwyższa kwota za jaką kiedykolwiek kupiono na licytacji dzieło sztuki.

Wstępnie oceniano, iż obraz stworzony przez hiszpańskiego malarza w 1955 roku osiągnie cenę najwyżej 140 milionów dolarów, lecz paru telefonicznych oferentów podniosło stawkę do kwoty 160 milionów dolarów. Finalnie cena za obraz urosła do 179,4 milionów dolarów.

Ostatni najlepszy wynik domu Christie's w listopadzie 2013 roku uzyskało dzieło malarza irlandzkiego Francisa Bacona. "Trzy studia do portretu Luciana Freuda" - tryptyk z 1969 roku osiągnął na licytacji kwotę 142,4 miliony dolarów. Jeszcze wcześniej rekordową ceną było 120 milionów dolarów, za jaką sprzedano obraz Edwarda Muncha - "Krzyk".

Dzieło wykonane z brązu "Man Pointing" pochodzące z 1947 roku, będące tworem najsłynniejszego rzeźbiarza szwajcarskiego Alberta Giacomettiego także sprzedane było za ogromną kwotę - 141,28 milionów dolarów. Rzeźba sprzedała się w zaledwie trzy minuty od momentu rozpoczęcia aukcji. W 2010 roku rekord w dzidzinie rzeźbiarstwa należał do innego dzieła Giacomettiego, dom Sotheby's w Londynie zlicytował rzeźbę "Idący człowiek I" za kwotę 65 milionów funtów.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.