poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Zalety posiadania rodzeństwa

rodzenstwo nUczeni wykazali, iż posiadanie młodszego brata bądź siostry zmniejsza zagrożenie zachorowania na astmę, alergię jak również chroni przed otyłością. W starszym rodzeństwie aktywizuje się odpowiedzialność, podobnie jak dyspozycje przywódcze.

Wedle najnowszych badań zrealizowanych przez Dr Julie Lumeng z University of Michigan rzadziej z tematem otyłości trudzą się osoby, posiadające młodsze rodzeństwo. Pod warunkiem, iż różnica wieku między rodzeństwem będzie nie większa niż cztery lata. Możliwą przyczyną takiego stanu może być to, iż panie będąc w stanie błogosławionym, a potem karmiąc piersią modyfikują dietę na zdrowszą, co przekłada się na sposób jedzenia wszystkich członków rodziny. Może być również tak, że po prostu posiadając młodszą siostrę lub brata starsze pociechy przymuszone są do większej aktywności . Na to, która z tych rzeczy ma znaczenie uczeni jeszcze nie odszukali odpowiedzi, aczkolwiek akcentują oni też inne wartości powiązane z posiadaniem rodzeństwa.

Dodatkowym atutem jest to, że pociechy posiadające rodzeństwo z mniejszą częstotliwością cierpią na astmę lub alergię. Uzasadnieniem tego jest tzw. hipoteza higieniczna która mniema, iż trudniej jest przypilnować kilkorga dzieci aniżeli jednego. W następstwie częściej się brudzą, spożywają rzeczy z podłogi czy też z kociej miski. Dzieci te mają częściej kontakt z zarazkami co wpływa korzystnie na ich układ odpornościowy. Stałe ćwiczenie go sprawia, iż nie atakuje on własnych komórek wywołując alergię bądź astmę. W zamian tego zwalcza on niebezpieczne wirusy oraz bakterie.

Powstaje zatem pytanie - czy rodzice chcąc dbać o dobrobyt dziecka winni postarać się o to żeby posiadało ono brata czy też siostrę? Na takie zapytanie psychologowie nie dysponują jednoznaczną odpowiedzią. Są niemniej jednak eksperymenty, z których wnioskować można, iż to jedynacy a także starsze dzieci częściej osiągają sukcesy. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że pierwszym a i jedynym dzieciom rodzice od początku oddają całkowitą atencję oraz wolny czas. Widocznie ma to olbrzymi wpływ na rozwój dziecka.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.