poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Pomysł na naukę

edukacyjne nParki edukacyjne to miejsca w których dzieci jak również osoby dorosłe zdołają doświadczalnie przekonać się o działaniu sił natury i poniektórych praw fizyki.

Od standardowych muzeów naukowych, w któych ekspozycja bywa z reguły niezmienna, parki edukacyjne wyróżnia fakt, że wymagają od odwiedzających jakichś działań. Dlatego parki zaopatruje się w rozmaitego typu budowle a także urządzenia, które każdy ze zwiedzających może dotknąć oraz sprawdzić ich działanie.

Istotnym celem parków edukacyjnych ma być, poza rozrywką, wzniecanie w dzieciach zainteresowania nauką, objaśnienie jej podstawowych praw, a także przedstawianie ciekawostek naukowych. W kraju powstaje coraz więcej takiego typu obiektów, które są niezwykle chętnie zwiedzane zarówno przez pojedynczych turystów, jak i zorganizowane grupy.

Z największych a także najważniejszych wyliczyć można: Ogród Doświadczeń w Krakowie, Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu, Gdańskie Centrum Hewelianum i Warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka do parku edukacyjnego jest wspaniałym pomysłem na rozrywkę dla całej rodziny, połączoną ze nabywaniem wiedzy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.