poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Z czego wykonuje się nagrobki i inne elementy wyposażenia cmentarnego?

granitPrzedsiębiorstwa kamieniarskie zajmują się przede wszystkim wykonywaniem nagrobków i pomników na potrzeby cmentarza. Na indywidualne zamówienie klienta wykonają dowolny nagrobek, krzyż czy figurę, która ma upamiętniać zmarłego czy zmarłych. Z jakich materiałów korzystają takie przedsiębiorstwa i co jeszcze można znaleźć w ich ofercie?

Szeroki zakres usług

Wbrew pozorom, zakłady kamieniarskie zajmują się nie tylko szeroko pojętym kamieniarstwem cmentarnym czy nagrobnym, ale również kamieniarstwem budowlanym.  Produkują i sprzedają gotowe wyroby z kamienia, w tym blaty kuchenne i łazienkowe, wyspy kuchenne, schody, tarasy, stoły, lady recepcyjne i barowe, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki, mozaiki, elewacje, gzymsy, cokołu, okładziny kominkowe czy portale drzwiowe.

Klient odwiedzający kompleksowo działający zakład kamieniarski może zamówić w nim nagrobek, ale i ławkę ze skrzynią, jak z oferty firmy AGMAR. Często pracownie kamieniarskie zawierają umowy o współpracę z innymi producentami, np. AGMAR, aby oferować także ławki cmentarne, które można wmurować tuż obok nagrobka.

Materiały na nagrobki

Nagrobek na cmentarz wykonany może być z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej zakłady kamieniarskie specjalizują się w obróbce granitu, marmuru, trawertynu, serpentynitu, piaskowca czy konglomeratu kwarcytowego i marmurowego. Powstają z nich nagrobki pojedyncze, podwójne, grobowce, czy rodzinne i tablice pamiątkowe, a nawet kolumbaria. Z tych samych materiałów można wykonać pasujące do nagrobków figury, krzyże, wazony, misy i inne elementy ozdobne.

Marmur jest kamieniem naturalnym, który może pięknie prezentować się w postaci nagrobka. Przyjmuje różne barwy, odcienie i wzrost, w zależności od zawartych w nim domieszek naturalnych. Jest mniej odporny na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych niż granit, dlatego ulega matowieniu, ścieraniu i ściskaniu. Za to łatwiej utrzymuje się go w czystości. Można wybrać marmurowy nagrobek zwłaszcza tam, gdzie nie będzie on zanadto narażony na działanie czynników atmosferycznych - np. w zadaszonych grobowcach.

Granit jest materiałem wytrzymałym i odpornym na czynniki zewnętrzne. Może mieć strukturę równoziarnistą lub porfirową, a fakturę polerowaną, płomieniowaną lub młotkowaną.  Nagrobki granitowe będą doskonale spełniać swoje funkcje.

Bardzo często nagrobki są też robione w zakładach kamieniarskich z trawertynu w kolorze białym, żółtym, czy czerwonym. Nadaje on wyjątkowego charakteru każdej powierzchni.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.