poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Wyzwanie - jedna książka na tydzień

ksiazki noDzieci w szkole nie lubią czytać? Chcesz wiedzieć na jakim etapie czytelnictwa się znajdują? Istnieje na to sposób. Ludzie to istoty które budują kulturę. Przesądzają o tym jakie wartości będzie ona prezentować, jakie treści będą modne. Książki jako dość archaiczna rzecz, czytane są, jednak z przymusu i sporadycznie. Spotęgowanie potrzeby czytania możemy dokonać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku.

Dla tych co nie wiedzą - Challenge 52 książki jest akcją, która ma na celu inspirowanie do czytania jak największej ilości książek w ciągu roku. Osoby zainteresowane zgłaszają swoje uczestnictwo i ich zadaniem jest przeczytanie 52 książek w roku, to znaczy przeciętnie jedna pozycja tygodniowo. Przeczytanymi książkami można się podzielić na profilu facebooka akcji.

Chociaż dzieci już w pierwszej klasie potrafią czytać i to nieraz wymagające teksty, to nauczyciele nie dostrzegają tego - a być może nie chcą zauważać? Co dzieje się z czytelnictwem nauczyciela? Czy wystarczająco dużo czasu przeznacza na samokształcenie, lub edukację ustawiczną? Samodzielne zapoznawanie się z literaturą przez nauczyciela może być znaczącym czynnikiem procesu edukacji. Pedagog jest figurą, z którą dzieci w pierwszych latach nader mocno się utożsamiają jak również bardzo mocno wierzą w to co mówi. Wobec tego pedagog ma ogromne pole do popisu ażeby stworzyć pozycję dla książek w czasach technizacji. Starczy, że sam będzie po nie sięgał, będzie podpowiadał uczniom tytuły, będzie prowadził z nimi ciekawe rozmowy na tematy związane z książkami. Wtedy zacznie widzieć, iż niektóre dzieci już dawno przewyższyły pułap czytanek, które im serwują. Być może spróbuje dostosować poziom czytanki do indywidualnych potrzeb wychowanków.

Pedagog jest osobą, która może nasycić potrzebę czytelnictwa u dzieci. Wystarczy, iż sam zainteresuje się nieco literaturą. Uczniowie będą go naśladować i będą kształcić się wraz z nim, poznają jak istotna jest książka w życiu, jak dużo wartości niesie ze sobą i co dobrego dziecko może z niej wyciągnąć dla całego swojego życia. Książki rozszerzają horyzonty myślowe oraz budują nowe drogi dla neuronów. Pomóż rozwijać się młodym umysłom. Dokształcanie samego siebie jest podstawą rozwoju osób, które przebywają na co dzień w twoim otoczeniu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.