poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak dobrze przygotować się do matury?

maturaMatura zbliża się wielkimi krokami. Wielu maturzystów już odczuwa stres i strach przed tym, co czeka ich już w maju. Egzamin dojrzałości to często najważniejszy egzamin w życiu. Od niego zależy, czy młody człowiek dostanie się na wymarzone studia. Warto więc dobrze przygotować się do tego egzaminu, liczyć na własną wiedzę i umiejętności, a nie na szczęście.

Egzamin dojrzałości to nie tylko egzamin z języka polskiego, matematyki, języka obcego. Wielu maturzystów musi zdać też egzaminy z przedmiotów dodatkowych, których nauka pochłania sporo czasu.

Przygotowania do matury najlepiej zacząć już na początku klasy maturalnej. Nie ma nic gorszego niż odkładanie nauki na ostatnią chwilę. Wtedy istnieje ryzyko, że nie uczeń nie zdąży powtórzyć całego materiału, dochodzi też niepotrzebny dodatkowy stres związany z pośpiechem.

Pierwsze przygotowania

Przygotowania warto zacząć od skompletowania materiałów niezbędnych do nauki. Każdy maturzysta powinien mieć w zasięgu ręki podręczniki szkolne, notatki, zeszyty ze wszystkich klas szkoły średniej. 

Po skompletowaniu i uporządkowaniu podręczników i zeszytów do przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze przygotowania należy zacząć od powolnego przypominania sobie zagadnień, rozwiązywania testów, wykonywania ćwiczeń. W szkole też sporo czasu poświęca się na powtórki, rozwiązywanie arkuszy maturalnych, warto więc solidnie przygotowywać się do lekcji.

Uczniowie, którzy nie czują się na siłach, powinni pomyśleć o dodatkowych kursach maturalnych lub korepetycjach. Należy je rozpocząć wystarczająco wcześnie, by zdążyć przygotować się do matury.

Ostatnie tygodnie i dni przed maturą

Około 2-3 tygodnie przed maturą warto zacząć intensywnie powtarzać cały materiał. Przydatne będą różnego rodzaju repetytoria maturalne, zawierające skrótowe ujęcie materiału. Repetytoria stanowią zbiór najważniejszych informacji oraz omówienia najważniejszych tematów maturalnych.

Naukę w ostatnich dniach przed egzaminem warto rozplanować sobie tak, by mieć czas na relaks. Siedzenie nad książkami od rana do wieczora, zarywanie nocy sprawia, że mózg działa wolniej, gorzej się koncentruje i wolniej przyswaja wiedzę.

Dzień przed maturą warto wybrać się na długi spacer lub na wycieczkę rowerową. Tego dnia nie warto intensywnie się uczyć do ostatniej chwili. Należy odpocząć, wyspać się. Wypoczęty umysł lepiej poradzi sobie z zadaniami maturalnymi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.