czwartek, styczeń 21, 2021
image image image image
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł
Czym jest kryptowaluta Bitcoin? Zdobywanie pieniędzy na tak zwanych kryptowalutach stało się w ostatnich latach bardzo modne. Tak samo jak wcześniej utrzymywanie się na wynajmie mieszkań bądź zbierano złoto bądź obrazy, albo monety, podobnie obecnie modne stały się kryptowaluty. Czytaj cały artykuł
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł

Kalendarz rolników – potrzebny kiedyś, potrzebny i dziś

kalendarz rolnikowMimo dynamicznych zmian jakie zaszły w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w nie tylko polskim ale i europejskim rolnictwie, pewne sprawy pozostają niezmienne. Zasiewy, zbiory, nawożenie, problemy z uprawą roli, hodowlą bydła i kwestiami ekonomicznymi są codziennością każdego rolnika niezależnie do wielkości areału i rodzaju działalności na której skupia się w swoim gospodarstwie. Podobnie niezmienne pozostają, choć rzecz jasna ewoluują, niektóre narzędzia z których każdy właściciel gospodarstwa rolnego korzysta. Jednym z takich narzędzi jest kalendarz rolników. Używany już przez pradziadków dzisiejszych właścicieli gospodarstw był podstawową pomocą w każdym wiejskim domu, a jego pozycja pozostała właściwe do dziś niezachwiana. Jedno, co się zmieniło, a to też nie do końca, to jego forma.

Kalendarz tradycyjny

Kalendarz rolników przetrwał, jak już powiedzieliśmy na wstępie, zmiany zachodzący coraz dynamicznej w nowoczesnym rolnictwie. W tradycyjnej formie papierowej jest obecny w gospodarstwach rolnych do dziś a nie zagroziła mu nawet ekspansja internetu, która miała miejsce po 2000 r. Atrakcyjne i wydawane na wysokim poziomie poligraficznym książkowe kalendarze dostępne są w wielu, nie tylko branżowych księgarniach. Kolorowe okładki zachęcają do zakupu. Treść tych publikacji pełna jest informacji nie tylko o dogodnych terminach zbiorów, zasiewów, nawożenia oraz planowania prac polowych ale też artykułów eksperckich oraz ofert komercyjnych producentów sprzętu rolniczego, pasz, nawozów i środków ochrony roślin.

Kalendarz w internecie

Oczywiste jest, że kalendarz rolniczy dostępny jest też w internecie. Taka jego formę bez trudu znajdziemy wpisując frazę „kalendarz rolniczy” czy też „kalendarz rolników” w wyszukiwarkę. Portale branżowe i specjalistyczne strony oferują kalendarze w ciekawej i niezwykle rozbudowanej formie. Dodatkowo korzystanie z takiej jego formy pozwala na zapoznanie się z całą resztą możliwości oferowanych przez twórców tego rodzaju stron i portali. Kalendarze takie niezwykle często funkcjonują jako integralna część całego portalu, a co za tym idzie, rolnik otrzymuje też szereg informacji z rynku rolnego, giełd, ceny zbóż i żywca, informacje ekonomiczne kalendarz imprez rolniczych i wiele innych przydatnych informacji.

Kalendarz rolnika w telefonie

Obecnie, gdy internet jest już dostępny także w telefonie komórkowym, kalendarze rolnicze funkcjonują w postaci wielofunkcyjnych aplikacji. Dzięki temu można z nich skorzystać niemal w każdej sytuacji. Ponadto taka forma daje możliwość korzystania z kalendarza rolniczego nawet podczas prac polowych.

Inne ciekawe formy kalendarza rolniczego

Ciekawą i stosowana przez niektórych rolników, sadowników i miłośników ogródków działkowych formą kalendarza jest kalendarz księżycowy. Stosujący go odwołują się bezpośrednio do faz księżyca i to od niego uzależniają niektóre prace polowe. Co ciekawe taka forma kalendarza, mimo że może się niektórym wydawać przestarzała, znajduje swoich zwolenników, a w internecie można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat kalendarza księżycowego.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.