piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Kalendarz rolników – potrzebny kiedyś, potrzebny i dziś

kalendarz rolnikowMimo dynamicznych zmian jakie zaszły w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w nie tylko polskim ale i europejskim rolnictwie, pewne sprawy pozostają niezmienne. Zasiewy, zbiory, nawożenie, problemy z uprawą roli, hodowlą bydła i kwestiami ekonomicznymi są codziennością każdego rolnika niezależnie do wielkości areału i rodzaju działalności na której skupia się w swoim gospodarstwie. Podobnie niezmienne pozostają, choć rzecz jasna ewoluują, niektóre narzędzia z których każdy właściciel gospodarstwa rolnego korzysta. Jednym z takich narzędzi jest kalendarz rolników. Używany już przez pradziadków dzisiejszych właścicieli gospodarstw był podstawową pomocą w każdym wiejskim domu, a jego pozycja pozostała właściwe do dziś niezachwiana. Jedno, co się zmieniło, a to też nie do końca, to jego forma.

Kalendarz tradycyjny

Kalendarz rolników przetrwał, jak już powiedzieliśmy na wstępie, zmiany zachodzący coraz dynamicznej w nowoczesnym rolnictwie. W tradycyjnej formie papierowej jest obecny w gospodarstwach rolnych do dziś a nie zagroziła mu nawet ekspansja internetu, która miała miejsce po 2000 r. Atrakcyjne i wydawane na wysokim poziomie poligraficznym książkowe kalendarze dostępne są w wielu, nie tylko branżowych księgarniach. Kolorowe okładki zachęcają do zakupu. Treść tych publikacji pełna jest informacji nie tylko o dogodnych terminach zbiorów, zasiewów, nawożenia oraz planowania prac polowych ale też artykułów eksperckich oraz ofert komercyjnych producentów sprzętu rolniczego, pasz, nawozów i środków ochrony roślin.

Kalendarz w internecie

Oczywiste jest, że kalendarz rolniczy dostępny jest też w internecie. Taka jego formę bez trudu znajdziemy wpisując frazę „kalendarz rolniczy” czy też „kalendarz rolników” w wyszukiwarkę. Portale branżowe i specjalistyczne strony oferują kalendarze w ciekawej i niezwykle rozbudowanej formie. Dodatkowo korzystanie z takiej jego formy pozwala na zapoznanie się z całą resztą możliwości oferowanych przez twórców tego rodzaju stron i portali. Kalendarze takie niezwykle często funkcjonują jako integralna część całego portalu, a co za tym idzie, rolnik otrzymuje też szereg informacji z rynku rolnego, giełd, ceny zbóż i żywca, informacje ekonomiczne kalendarz imprez rolniczych i wiele innych przydatnych informacji.

Kalendarz rolnika w telefonie

Obecnie, gdy internet jest już dostępny także w telefonie komórkowym, kalendarze rolnicze funkcjonują w postaci wielofunkcyjnych aplikacji. Dzięki temu można z nich skorzystać niemal w każdej sytuacji. Ponadto taka forma daje możliwość korzystania z kalendarza rolniczego nawet podczas prac polowych.

Inne ciekawe formy kalendarza rolniczego

Ciekawą i stosowana przez niektórych rolników, sadowników i miłośników ogródków działkowych formą kalendarza jest kalendarz księżycowy. Stosujący go odwołują się bezpośrednio do faz księżyca i to od niego uzależniają niektóre prace polowe. Co ciekawe taka forma kalendarza, mimo że może się niektórym wydawać przestarzała, znajduje swoich zwolenników, a w internecie można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat kalendarza księżycowego.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.