piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Coaching - nowoczesne studia i zawód z przyszłością

coaching warszawaNiewiele osób wykonuje zawód, związany ze swoim wykształceniem. Dla niektórych pomysł na idealną pracę pojawia się dopiero po latach. Jednym z ciekawszych zawodów, cieszących się sporym powodzeniem jest coaching. Warszawa i inne duże miasta oferują studia w tym zakresie. Czego można się na nich nauczyć?

Odnaleźć i wyzwolić potencjał pracownika

Zawód coacha przez wiele lat kojarzono ze sportowcami. Był to specyficzny rodzaj trenera, który zajmował się przede wszystkim skutecznym motywowaniem swojego podopiecznego. Pod tym względem niewiele się zmieniło, motywacja, jak również uwalnianie potencjału pracownika to filary, na jakich zasadza się coaching. Warszawa od kilku lat oferuje zdalne studia w tym zakresie. Nie każdy ma predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Nauka przydaje się jednak nawet tym, którzy nie czują w sobie niezbędnego potencjału do kierowania innymi. Można zyskać cenne umiejętności w życiu zawodowym lub prywatnym. Przy okazji otrzymuje się uprawnienia do wykonywania zawodu, który ma wielką przyszłość.

Coraz więcej coachów

Polska Izba Firm Szkoleniowych podaje statystyki, dotyczące wielu popularnych zawodów. Wśród nich jest także coaching. Warszawa jako jedno z miast co roku szkoli studentów w tym kierunku. Ile obecnie jest ich na naszym rynku? Szacuje się, że ponad trzy tysiące. To niewiele w porównaniu na przykład do Wielkiej Brytanii, gdzie coachów jest już 25 tysięcy. Izba Coachingu stale pracuje nad doprecyzowaniem odpowiednich przepisów i regulacji prawnych, związanych z tym zawodem. Pomaga to coachom zarówno we współpracy z osobami prywatnymi, jak i firmami, które są odbiorcami szkoleń coachingowych. Coach prowadzi rozmowy indywidualnie i grupowe. Doradza w życiu prywatnym i zawodowym.

Nowoczesny coaching w Warszawie

Kto najczęściej zwraca się z prośbą o pomoc do coacha? Ten specyficzny opiekun i osobisty przewodnik jest w stanie pomóc osobom bez względu na to, czym się aktualnie zajmują. Nie wydaje jednak poleceń tak, jak robi to trener sportowy. Jego rola polega na wysłuchaniu drugiej strony i pomocy w sformułowaniu celów prywatnych i zawodowych. Coach nie powinien za nikogo decydować, tylko uwolnić moc i kreatywność, jaka drzemie w każdym z nas. Żeby wykonywać ten zawód, z pewnością trzeba lubić ludzi. Otwartość na ich problemy, empatia i kultura osobista to klucz, który otwiera serca osób wątpiących w swoje umiejętności. Czasem wystarczy jedna rozmowa, niekiedy cała ich seria, aby liczyć na pozytywny efekt.

Studia na każdym etapie życia

Cierpliwość, empatia i umiejętność słuchania innych to cechy, które jedni mają od zawsze, inni nabywają je dopiero z wiekiem. Nie ma ram czasowych, kiedy można podjąć naukę na kierunku coaching. Warszawa oferuje studia w wygodnym systemie online. Dzięki temu na poszerzenie swoich kompetencji może liczyć także osoba, która pracuje lub ma zobowiązania prywatne. Nauka to praca przy komputerze i zaledwie kilka zjazdów, które nie komplikują zanadto codziennych obowiązków. Coach, posiadający wymagane uprawnienia to cenny pracownik dla swojej firmy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby działał samodzielnie jako freelancer.

Coaching to cenna wiedza, którą warto poszerzać. Uczelnie, proponujące studia w tym zakresie dają możliwość kontaktu z wybitnymi fachowcami. Najczęściej na ich doświadczenie i porady można liczyć także po ukończeniu nauki.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.