środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Charakterystyka polskiego rynku mieszkaniowego

rynek mieszkanCeny mieszkań zależne są od wielu czynników. Zdecydowanie się na zakup nieruchomości przeważnie wiąże się z zaciągnięciem kredytu, którego stopy procentowe również ulegają zmianom. W Polsce ilość mieszkań wciąż jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania grupy nabywczej, przez co utrzymują się wysokie ceny zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Stabilizacja cen rynkowych

Na decyzję o zakupie mieszkania mają wpływ wahania cen, oferty kredytowe oraz dopasowanie tych czynników do potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy. Dlatego też wiele osób chcących nabyć nieruchomość zaczyna od rozeznania się na rynku i śledzenia zachodzących zmian. Wciąż można zauważyć zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Wzrost dochodów rozporządzalnych i niskie stopy procentowe utrzymują popyt. Prezes NBP stwierdził, że na przełomie 2019 i 2020 roku nie powinno dojść do podwyżek procentowych. Po wielu gwałtownych wzrostach ceny się stabilizują. Jednak ze względu na stałe zapotrzebowanie na mieszkania, nie będą na razie spadać, a jedynie mogą wzrosnąć.

Niedobór mieszkań w stosunku do zapotrzebowania

Rozrost nowych inwestycji deweloperskich był niewspółmierny do wzrostu gospodarczego w latach 2005-2017, dlatego rynek mieszkaniowy wciąż nie pokrywa potrzeb odbiorców. Co więcej, zwiększają się także oczekiwania wobec standardów. Brak wind w blokach, nieatrakcyjne budownictwo czy przestarzałe rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że nowe mieszkania we współczesnych trendach jakościowych i wizualnych zyskują na wartości. Jest ich jednak na tyle mało, że korzystają na tym także sprzedawcy mieszkań z rynku wtórnego. Windowana przez nich cena, która często osiąga poziom zbliżony do mieszkań z nowych inwestycji, sprawia, że część klienteli szukających mieszkań używanych decyduje się na nieruchomości z rynku pierwotnego.

Inne czynniki wpływające na ceny

Na wartość nowych mieszkań ma wpływ także wiele pomniejszych czynników. Z roku na rok rosną ceny ziemi, materiałów budowlanych i kosztów pracy. Pierwsze mieszkania w nowo powstającej inwestycji często sprzedaje się na tak wczesnym etapie, że nabywcy mogą zobaczyć jedynie ich wizualizacje. Specjalista z firmy EKO-BUD Deweloper mówi: "Inwestorzy muszą przewidywać ewentualne podwyżki materiałów, koszty pracy i możliwości pracowników. Polityka cenowa powinna uwzględniać sprzedaż mieszkań na różnych etapach i musi być zaplanowana tak, by pokryć koszty poniesione podczas inwestycji".

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.