piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Kiedy i jak czyścić kocioł CO?

czyszczenie kotlaSprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić?

Znaczenie czyszczenia kotła CO

Dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie kotła CO?

"Czysty kocioł to sprawny kocioł. - Tłumaczy przedstawiciel firmy Budmet Nocoń oferującej kotły na pellet i ekogroszek. - Tylko pozbawione zanieczyszczeń elementy urządzenia grzewczego będą bowiem pracowały w pełni wydajnie, co bezpośrednio przełoży się na możliwości wytwarzania mocy cieplnej przez kocioł. Osadzające się zabrudzenia mogą więc znacząco obniżyć efektywność energetyczną instalacji CO".

Szczególnie narażone na osadzanie się zanieczyszczeń są urządzenia zasilane paliwami stałymi, w przypadku których generowanie energii cieplnej wiążę się z produkcją popiołu. Brak regularnego czyszczenia może doprowadzić do pojawiania się spieków i osadów zaburzających prawidłowe działanie urządzenia i mogących prowadzić do jego awarii oraz powstania zagrożenia pożarowego.

Zasady czyszczenia kotłów CO na paliwa stałe

Jak w takim razie prawidłowo dbać o kotły CO? Podstawą jest opróżnianie popielnika. Popiół najlepiej wybierać w specjalnych rękawicach, przy użyciu szufelki, co kilka dni w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Konieczne jest również usuwanie zanieczyszczeń, czyli popiołu, sadzy i pyłów z wymiennika kotła za pośrednictwem specjalnych wyczystek. Warto tu zaznaczyć, że na rynku dostępne są nowoczesne modele urządzeń z automatycznym systemem czyszczenia wymienników, ponadto mogą one również posiadać mechanizm samoczyszczenia elementów palnika. W urządzeniach pozbawionych tych funkcji wymiennik należy czyścić co najmniej raz na miesiąc, natomiast ruszt paleniska częściej, np. raz na tydzień. Pamiętajmy, by kocioł w trakcie czyszczenia był wyłączony i ostudzony. Dodatkowo warto sprawdzać stan elementów podajnika oraz zbiornika paliwa, a także kanałów spalinowych oraz instalacji wylotowej. Dokładne czyszczenie i konserwacja kotła CO jest szczególnie ważne po zakończeniu sezonu grzewczego, czyli w maju, a także przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, czyli w okresie jesiennym. Po sezonie należy oczyścić ścianki komory paleniska i usunąć paliwo z instalacji. Systematycznie czyszczony kocioł będzie pracował niezawodnie i w pełni efektywnie.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.