wtorek, maj 17, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak korzystnie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

osiedle mieszkaniaZakup mieszkania to najlepsza z możliwych inwestycji. Lokata kapitału w nieruchomość jest bezpieczna, ponieważ grunty są dobrem niezniszczalnym, a budynki są długowieczne. Własne mieszkanie to nie tylko pewne i wygodne miejsce do życia, ale też zabezpieczenie na przyszłość, a czasem nawet sposób na zarobek, np. gdy zamierzamy udostępnić je pod wynajem. Podpowiadamy, jak dobrze kupić mieszkanie od dewelopera.

Zakup mieszkania z myślą o przyszłości

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania jest jego lokalizacja. Położenie budynku, w którym znajduje się mieszkanie, decyduje nie tylko o jego aktualnej cenie, ale też o zmianie tej wartości w czasie. Dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania upewnić się, jak okolica będzie zmieniała się w przyszłości. Skąd wiedzieć np. czy przez atrakcyjne tereny zielone wokół osiedla wkrótce nie będzie przebiegała droga szybkiego ruchu? Możesz to sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, który na prośbę udostępni ci lokalny urząd miasta lub gminy.

Kupując nowe mieszkanie, warto pamiętać, że miasto przypomina żywy organizm, który ciągle się zmienia. Mieszkańców dużych aglomeracji wciąż przybywa, w związku z czym miasta rozrastają się, a dzielnice, jeszcze niedawno uznawane za peryferyjne, „przybliżają się” do centrum, są coraz lepiej skomunikowane i posiadają coraz lepiej rozbudowaną infrastrukturę. Co to oznacza dla nabywców nieruchomości? Osoby, które teraz zdecydują się np. na zakup mieszkania na Nowej Hucie w Krakowie, za mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, nieporównywalnie niższe od tych, jakie trzeba zapłacić za mieszkanie bliżej Śródmieścia. Chcąc sprzedać taką nieruchomość za kilka lat, właściciel na pewno zarobi – ceny mieszkań w tej części Krakowa będą nieuchronnie rosły.

Kup mieszkanie bezpiecznie

"Zakup mieszkania od dewelopera jest na pewno bezpieczniejszy niż inwestycja w nieruchomość z rynku wtórnego, jednak i w takiej sytuacji zalecany jest rozsądek. Zanim wybierzesz konkretny lokal na upatrzonym osiedlu, upewnij się, że masz do czynienia z rzetelną firmą deweloperską – podpowiada nasz rozmówca z Osiedla Botanika. W biurze sprzedaży powinieneś otrzymać prospekt, zawierający wszystkie informacje odnośnie mieszkania i warunków zakupu, ale także na temat samego dewelopera. Zapoznaj się z nim dokładnie, a jeżeli cokolwiek budzi twoje wątpliwości, nie obawiaj się zadawać pytań".

Ponieważ mało kogo stać na zakup mieszkania za gotówkę, trochę czasu warto też poświęcić na wybór najlepszej metody finansowania. Każdy z banków ma swoją własną politykę kredytową, a warunki spłaty mogą znacznie się od siebie różnić. Jeśli deweloper, od którego chcesz kupić mieszkanie, proponuje wsparcie w uzyskaniu finansowania, skorzystaj z tej propozycji. Pomoc eksperta w wyborze najlepszego kredytu może zaoszczędzić ci sporo czasu, a przede wszystkim pieniędzy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.