wtorek, maj 17, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Zadbaj o bawełnianą pościel

posciel bawelniana 02Pościel bawełniana to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się perfekcyjnie w każdej sypialni. Jednakże aby móc w pełni korzystać z jej zalet, a tym samym nieco przedłużyć jej zdatność do stosowania jak również zachować komfort snu, warto szczególnie mieć na uwadze, jak należycie o nią dbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, ile razy trzeba prać pościel bawełnianą. W tym przypadku nie istnieje jakakolwiek zasada mówiąca o tym, z jaką częstotliwością należy wykonywać tą czynność - zależy to zwyczajnie od indywidualnych preferencji użytkownika. Dla zagwarantowania komfortowego uczucia w czasie snu warto zmieniać pościel nie rzadziej niż raz na miesiąc, a nieco częściej w latem, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Częstotliwość prania wskazane jest zwiększyć także w sytuacji choroby.

Podczas prania wykonanej z bawełny pościeli powinno się zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać z nią w pralce elementów wykonanych z innych typów tekstylnych materiałów. Do tego bawełniana pościel w pralce potrzebuje nieco więcej miejsca, dlatego też nie można nazbyt wiele naraz ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie jej na dodatkowy cykl prania. W razie pościeli wyjątkowo mocno pobrudzonej dobrym pomysłem jest odłożenie jej na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania pościeli wykonanej z bawełny ważne jest również zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami zawartymi na metce. Jest to najbardziej wiarygodna informacja, którą należy mieć na uwadze w czasie prania. Warto też pamiętać o tym, iż bawełna to często użytkowany materiał dostępny w przeróżnych formach, skutkiem tego nie istnieje jedna wytyczna o zasadach prania pościeli bawełnianej.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.