czwartek, kwiecień 25, 2024
image image image image
Opieka i szacunek. Zakład Pogrzebowy Warszawa W dniu pożegnania bliskiej osoby, rodzina i przyjaciele często znajdują się w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Czytaj cały artykuł
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł

Zastosowanie blachowkrętów

BlachowkrętyBlachowkręty służą do łączenia blachy z drewnem, metalem lub z innymi materiałami, np. tworzywem sztucznym, płytą gipsowo-kartonową, tapicerką itp. Dzięki łatwemu i szybkiemu montażowi (pod warunkiem, że nie będą wielokrotnie przykręcane i odkręcane) cieszą się dużą popularnością. Najczęściej stosuje się blachowkręty samogwintujące – dzięki zastosowaniu specjalnego kształtu gwintu i ostrego zakończenia, nie wymagają one wcześniejszego gwintowania otworów w blasze.

 

Budowa

Blachowkręt, podobnie, jak każda inna śruba, składa się z gwintowanego trzonu w kształcie walca oraz z łba. Trzon jest nagwintowany na całej długości. Łeb, niezależnie od przeznaczenia blachowkręta, może mieć różny kształt (sześciokątny, walcowy, talerzykowy, grzybkowy, stożkowy, stożkowo-soczewkowy) oraz rodzaj nacięcia – najbardziej popularne to: krzyżakowe (typu Philips (PH) lub Pozidriv (PZ)) oraz sześciokątne (stosowane pod klucz imbusowy). Można też spotkać się z nacięciem Torx. Są one bardzo wytrzymałe podczas dociskania przy wkręcaniu. Nacięcia proste powoli wychodzą z użycia, ponieważ nie tylko niewygodnie się wkręcają, ale również łatwo można zarysować lub nawet uszkodzić powierzchnię, w którą wkręcany jest wkręt.

Wymiary blachowkrętów są różne, a określa się je za pomocą dwóch parametrów: średnicy i długości. Średnicę podaje się w milimetrach i jest ona równa średnicy zewnętrznej gwintu. Długość wkrętu jest mierzona od powierzchni materiału, w którą wkręt został wkręcony do końca gwintu, zależy zatem od typu łba: przy walcowych, talerzykowych i sześciokątnych jest ona równa długości samego trzonu, przy stożkowych – całkowitej długości blachowkręta, zaś w przypadku łbów stożkowo-wypukłych – długości do miejsca, w którym kończy się stożek, a zaczyna wypukłość.

Rodzaje

Blachowkręty wykonane są najczęściej ze stali węglowej i nierdzewnej. W zależności od przeznaczenia, pokrywa się je odpowiednimi powłokami – mogą być niklowane, ocynkowane (cynk galwaniczny, ogniowy), czy antykorozyjne (typu DACTROMET). Przy każdym rodzaju blachowkrętu powinna być podana norma, wg której został wyprodukowany, np. PN (Polska Norma), ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna), DIN ((Niemiecki Instytut Normalizacyjny), gwarantująca odpowiednią jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Zastosowanie

Blachowkręty znajdują bardzo szerokie zastosowanie przy montażu stalowych blach dachowych, łączeniu profili w elementach wentylacyjnych, mocowaniu do karoserii z blachy elementów tapicerki, skręcaniu profili z blachy, montażu płyt gipsowo-kartonowych do elementów z blachy, mocowaniu elementów drewnianych (desek, płyt OSB, sztachet) do cienkich profili stalowych, łączeniu metalowych elementów zagród i ogrodzeń, czy w końcu różnych prac montażowych, polegających na łączeniu elementów z blach, wykonanych ze stali cienko-ściennych.

Do skręcania dużych powierzchni i ciężkich elementów używa się blachowkrętów z łbem sześciokątnym, walcowym lub talerzykowym, ponieważ dzięki płaskiej powierzchni pod łbem, lepiej dociskają przytwierdzane elementy. Tam, gdzie wkręt nie powinien wystawać ponad powierzchnię materiału, zastosowanie znajdują wkręty z łbem stożkowym.

Przy wyborze blachowkrętów należy kierować się nie ceną, ale przede wszystkim materiałem i jakością ich wykonania. Warto skorzystać z oferty hurtowni Stalmut, która prezentuje szeroką gamę wkrętów o bardzo dobrej jakości.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.