Profesjonalne automaty szlifierskie, które mogą być stosowane także w dużych zakładach przemysłowych, zajmujących się produkcją soczewek okularowych to urządzenia, które pozwalają na właściwe dopasowanie kształtu szkieł do kształtu oprawy okularowej. Ich funkcje znacząco ułatwiają pracę optyka oraz sprawiają, że proces produkcji okularów dla konkretnego pacjenta staje się znacznie krótszy.
W dzisiejszych zakładach optycznych stosowane są nowoczesne i zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia, które kiedyś wykorzystywane były jedynie w zakładach przemysłowych ze względu na ograniczony dostęp do profesjonalnych urządzeń oraz ich wysoką cenę. Dziś większość zakładów optycznych inwestuje w samowystarczalność i uniezależnia się od współpracy z zakładami zewnętrznymi, dzięki czemu cały proces dopasowania soczewek oraz produkcji okularów trwa znacznie krócej i może być w pełni kontrolowany przez optyka.
-"Nowoczesne automaty szlifierskie cechuje kompaktowa budowa, dzięki czemu nie są one już wykorzystywane jedynie na skalę przemysłową i znajdują zastosowanie bezpośrednio w zakładzie optycznym. Warto zwrócić uwagę na jakość kupowanego wyposażenia, bo przekłada się ona nie tylko na komfort pracy optyka, ale także zdrowie wzroku i komfort widzenia jego klientów" – wyjaśnia ekspert z firmy Poland Optical.
W zależności od rodzaju automaty szlifierskie mogą być wyposażone w różne funkcje i cechować się innymi możliwościami działania.
Automaty szlifierskie przemysłowe cechuje możliwość współpracy z innymi urządzeniami optycznymi, a także wyposażone są one w usprawniające produkcję soczewek okularowych podajniki taśmowe. Mimo zaawansowanej budowy oraz możliwości zwiększenia produkcji ilości soczewek, ich kompaktowe wymiary oraz wyjątkowo intuicyjna i niepowodująca żadnych problemów obsługa sprawiają, że mogą być one wykorzystywane nawet w nienastawionych na masową produkcję okularów zakładach optycznych. Automaty szlifierskie wyposażone są m.in. w skanery opraw, systemy pozwalające na zachowanie pełnej kontroli nad procesem szlifowania i opcję automatycznego centrowania soczewek okularowych. Zapewniają one także łatwą modyfikację kształtu szlifowanej soczewki, dopasowanie do indywidualnych wymagań rowkowania, które pozwala umieścić gotową soczewkę w wybranej oprawie, a także możliwość wiercenia pod różnym kątem. Warto pamiętać, że wybór wyposażenia do zakładu optycznego ma ogromny wpływ na jakość świadczonych usług oraz osiągane zyski z działalności, dlatego najlepszym wyborem okazują się nowoczesne i spełniające obecnie obowiązujące normy urządzenia.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum at sem ut ipsum vestibulum euismod. Mauris et massa porta leo facilisis feugiat. Suspendisse id neque a sem facilisis blandit. Aliquam sem leo, commodo ut, rutrum auctor, iaculis nec, eros. Aenean massa. Mauris tincidunt. Vivamus consectetur, tortor sit amet dictum sagittis, urna lectus dapibus metus, ut congue ligula odio sed nunc. Suspendisse potenti.