piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Poliuretan wałek – uniwersalne zastosowanie w przemyśle

tuleja st duzaPoliuretan stanowi jedno z najpowszechniej stosowanych, a jednocześnie najbardziej wyspecjalizowanych tworzyw sztucznych. Materiał ten znalazł szerokie zastosowanie w niejednej branży, zarówno jak pokrycie kół maszyn, jak i główny składnik licznych elementów obrotowych i nośnych. Z chemicznego punktu widzenia, poliuretan należy do grupy polimerów, lecz wyróżnia go unikalny zestaw niespodziewanych właściwości.

Najważniejsze właściwości poliuretanu i ich zastosowanie w praktyce

Poliuretan wałek to uniwersalny i często spotykany element wielu urządzeń. Jego cechą szczególną, która bezpośrednio przełożyła się na tak duże rozpowszechnienie jest ogromne bezpieczeństwo. Poliuretan to tworzywo samo-gasnące, nie stwarza on ryzyka pożaru. Co więcej, polimer ten nie przewodzi prądu – jest doskonałym izolatorem nie tylko energii elektrycznej, ale również ciepła i drgań. Dzięki ostatniej z tych właściwości, poliuretan wałek zyskał popularność także jako element kół różnych wózków i pojazdów o małych gabarytach, którymi operuje się na terenie pracy.

Oprócz swoich właściwości izolacyjnych, poliuretan cechuje się także ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną. Najbardziej cenionym parametrem jest tu jego zaskakująco mała ścieralność – poliuretan wałek jest w stanie funkcjonować o wiele dłużej i wydajniej niż jego odpowiednik wykonany z kauczuku bądź syntetycznej gumy. To jednak nie wszystko! Jest to materiał niebrudzący, który nie pozostawia śladów na posadzce podczas transportu.

Co więcej, materiał ten cechuje się dużą odpornością na czynniki chemiczne, jest słabo reaktywny, dlatego można spokojnie użytkować go nawet przy agresywnych substancjach. Większość kwasów oraz rozpuszczalników, nawet tych o wyjątkowo silnym działaniu, nie pozostawia na nim nawet śladów. Poliuretan wałek nie ulega rozkładowi, także w wyniku czynników organicznych. Tworzywo to nie podlega żadnej, naturalnej formie starzenia, dlatego nie traci swoich właściwości nawet pod wieloletniej eksploatacji.

Ile zapłacimy za poliuretan wałek?

Poliuretan nigdy nie zyskałby tak ogromnej popularności, gdyby koszty jego produkcji nie były tak niskie. Elementy wykonane z tego polimeru są rozpowszechnione nie tylko z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości, ale także zaskakująco niską, bardzo przystępną cenę, dzięki której nawet za masowe zamówienia nie powinniśmy ponieść przytłaczających kosztów. Innymi słowy, za poliuretan wałek zapłacimy naprawdę niewiele, dlatego warto jest wziąć tą opcję pod uwagę podczas planowania swoich nowych inwestycji – naprawdę się opłaca!

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.