piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Na czym polega modyfikacja cylindrów do wtryskarek i wytłaczarek?

cylinder wtryskarkiNajważniejszym elementem maszyn stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodami PFC II rodzaju jest układ uplastyczniający, zbudowany ze ślimaka i cylindra. Do jego zadań należy przetwarzanie tworzywa w taki sposób, by osiągnęło parametry wymagane dla danego procesu i sterowanie przepływem uplastycznionej masy. Realizacja tych zadań odbywa się poprzez nagrzewanie materiału, jego sprężanie, mieszanie i transportowanie w kierunku głowicy.

Cele i efekty modyfikacji cylindra układu uplastyczniającego

W maszynach do przetwórstwa tworzyw sztucznych najczęściej wykorzystuje się ślimakowe układy uplastyczniające, w których konstrukcji obok ślimaka i cylindra występują dodatkowe elementy, w tym lej zasypowy, układ grzewczy i chłodzący. Podczas eksploatacji wtryskarek i wytłaczarek dochodzi do nieuchronnego zużycia części układu uplastyczniającego, co przekłada się na pogorszenie stabilności procesu. Trwałość ślimaka i cylindra można jednak wydłużyć przez dopasowanie ich geometrii do potrzeb procesu oraz przetwarzanych materiałów.

Na zużywanie się elementów układu uplastyczniającego wpływa wiele czynników, w tym rodzaj przetwarzanych tworzyw, rodzaj stali, z której wykonano ślimak i cylinder, geometria elementów układu oraz parametry przetwórstwa. Modyfikacja cylindrów do wtryskarek i wytłaczarek jest więc jednym ze sposobów dopasowania układu do charakterystyki procesu technologicznego, co przekłada się nie tylko na wydłużenie żywotności zespołu ślimak-cylinder, ale także poprawę jakości otrzymywanych produktów.

Zakres modyfikacji cylindrów wtryskarek i wytłaczarek

"Działania wykonywane w ramach modyfikacji cylindra zawsze dobierane są pod kątem charakterystyki procesów realizowanych przez Klienta na konkretnej maszynie, rodzaju przetwarzanych materiałów oraz oczekiwanych rezultatów" – mówi ekspert z firmy ELS Poland sp. z o.o. W naszych warsztatach zajmujemy się m.in.:

  • skracaniem i wydłużaniem cylindrów, dołączaniem kołnierzy,
  • podziałem cylindrów monolitycznych na segmenty,
  • wymianą wkładek gładkich na rowkowane,
  • dodawaniem gniazd odgazowujących lub zaślepianiem istniejących gniazd,
  • dodawaniem gniazd pod dozowniki boczne i cieczowe,
  • dodawaniem przyłączy gazu obojętnego,
  • odkamienianiem i udrażnianiem kanałów grzewczo-chłodzących (układy przetwórstwa gumy),
  • modyfikacją zasypu pod dozowanie konkretnego materiału (proszku, granulatu, gumy w paskach),
  • dopasowaniem gniazda zasypu pod dozownik lub lej zasypowy,
  • uszczelnianiem połączeń na styku cylinder-dysza wtryskowa.

Modyfikacja cylindra wtryskarki lub wytłaczarki bardzo często jest odpowiedzią na problem zbyt szybkiego zużywania się układu uplastyczniającego. Decydując się na taki zabieg, warto wybierać firmy z dużym doświadczeniem w obszarze maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, które udzielają gwarancji na przeprowadzone prace.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.