piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Najczęstsze awarie wózków widłowych

wozki widloweWózki widłowe, tak jak inne maszyny, prędzej czy później ulegają zniszczeniu. Powodów może być wiele. Zaczynając od wadliwego modelu, kończąc na niewłaściwej eksploatacji. Czasami się okazuje, że sprzęt jest już po prostu stary. Jednak z reguły awarie da się sprawnie naprawić. Jeśli więc chcesz przywrócić swój wózek widłowy do życia i nie wydać przy tym majątku, dowiedz się wszystkiego o możliwych powodach jego szwankowania!

Wózki widłowe – najczęstsze awarie

Wózki widłowe składają się z wielu elementów i podzespołów, które są wrażliwe na usterki.

  • Widły – bardzo często dochodzi do uszkodzenia złączy i zaworów, co skutkuje problemami z widłami. W takim przypadku mogą one się nie podnosić lub po prostu nie opadać. Czasami nawet się skręcają lub wyginają.
  • Połączenia liniowe – równie często zdarza się awaria połączeń liniowych wózka. W tym przypadku pojazd po prostu nie jest w stanie osiągnąć większych prędkości.
  • Łańcuchy – również są podatne na uszkodzenia. Powodem są z reguły pęknięcia zmęczeniowe, korozja albo uszkodzenia spowodowane przeciążeniami.
  • Jednostki napędowe – powodują problemy z silnikiem. Może on w ogóle się nie uruchamiać lub działać nierównomiernie.
  • Podstawowe elementy – poza tym częstą awarią wózków widłowych jest uszkodzenie skrzyni biegów, wyciek oleju z siłowników lub problemy z układem kierowniczym.
  • Karetka – to uszkodzenie objawia się przez wygięte belki nośne, dach lub wyszczerbione profile gniazd zamka.

Takie problemy potrafią być naprawdę męczące i spędzać sen z powiek. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie szybkie oddanie sprzętu do placówki, która zajmie się jego naprawą.

Jak zapobiegać awariom wózków widłowych?

Przede wszystkim trzeba przestrzegać dwóch najważniejszych zasad, które mają wpływ również na bezpieczeństwo osób w otoczeniu.

Po pierwsze – wózkami powinny kierować osoby, które mają uprawnienia. Po drugie – tych maszyn trzeba używać zgodnie z zasadami i instrukcją obsługi.

Wózki widłowe koniecznie muszą być poddawane konserwowaniu i regularnym przeglądom technicznym. Jak mówi specjalista z firmy IPZ Szczecin- wózki widłowe, sztaplarki, dzięki temu ich sprawności nie będzie można nic zarzucić. Osoby, które zajmują się przeglądami, dokładnie sprawdzają stan opon, wideł, łańcuchów oraz wszystkich układów i podzespołów. Są w stanie szybko wychwycić każdą usterkę i uchronić Cię przed zbędnymi wydatkami i problemami.

Jeśli więc chcesz, aby Twój sprzęt działał nienagannie, starannie o niego dbaj. W razie awarii szybko udaj się do odpowiedniej firmy, która zajmie się jego naprawą.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.