poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Dlaczego warto organizować wideokonferencje?

rozwiazania wideokonferencyjne dla firm Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej.

Doskonale sprawdzą się także rozwiązania wideokonferencyjne dla firm zwłaszcza tych, które mają kilka placówek.

Wrażenie teleobecności

Wielość rozmów sprawia, że bardziej zapracowany przedsiębiorca nie jest w stanie zapamiętać wszystkich ważnych detali konwersacji. Aż 55 proc. informacji, przekazywanych podczas tradycyjnej formy komunikacji to czynniki niewerbalne, których nie da się wychwycić, nie widząc drugiego człowieka. Tylko 7 proc. w tym wszystkim to informacja. Takie wyniki pokazują, że biznesmeni każdego dnia tracą bardzo wiele podczas monotonnych konferencji audio lub też wymiany korespondencji mailowej. Większość z nich utrzymuje, że zdecydowanie bardziej woli widzieć swojego rozmówcę. Jego prezentacja daje dodatkowe bodźce do oceny, czy dana osoba wzbudza zaufanie, czy też nie.

Rozwiązania wideokonferencyjne dla firm zamiast podróżowania

Największe korzyści biznesowe odnosi się podczas spotkań ze współpracownikami. Można wtedy spojrzeć w oczy partnerowi biznesowemu, wyczuć jego ewentualne wahanie lub ekscytację projektem. Biznesmeni zwykle bardzo dużo podróżują, mimo że jest to dla nich uciążliwe. Jednak dopiero po takim bezpośrednim kontakcie mają wrażenie, że bardziej panują nad sytuacją i są pewni efektów pracy. Wszystko dlatego, że komunikacja twarzą w twarz jest po prostu bardziej personalna. Nie zawsze kontakt osobisty jest możliwy. Duża odległość lub też konieczność odbycia wielu rozmów w krótkim czasie sprawia, że trzeba się posłużyć alternatywnymi metodami kontaktu. Nowoczesne urządzenia i specjalne oprogramowanie do wideokonferencji to pewność dobrego kontaktu bez konieczności przemieszczania się.

Korzyści z transmisji wideo

Rozwiązania wideokonferencyjne dla firm to sposób na duże oszczędności. Zamiast zamawiać bilety lotnicze i hotele, można w kilka chwil uzyskać połączenie z wybraną osobą. Bardziej skrupulatni przedsiębiorcy twierdzą, że nowoczesne rozwiązania, jakie zastosowali przy połączeniach wideo, obniżyły im koszty o minimum 30 proc. plus oszczędziły wiele godzin, jakie zajmuje sama podróż. Dzięki urządzeniom z odpowiednim oprogramowaniem telekomunikacyjnym można w ciągu jednego dnia odbyć o wiele więcej rozmów niż podczas podróży. Co więcej, taka forma kontaktu jest bardzo przyjazna dla środowiska, ponieważ nie generuje żadnych zanieczyszczeń. Czego potrzeba, aby móc łączyć się z dowolnym miejscem na świecie? Przede wszystkim dobrego połączenia do sieci Internet. Ważne są także urządzenia do wideokonferencji, czyli terminal, kamera, mikrofon z monitorem lub PC, wyposażonym w odpowiedni program.

Sprzęt do łączenia się z kontrahentami to zaledwie kilka urządzeń, które znacznie usprawniają codzienność przedsiębiorcy. Inwestycja w niego jest więc opłacalna, dlatego coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.