sobota, czerwiec 15, 2024
image image image image
Opieka i szacunek. Zakład Pogrzebowy Warszawa W dniu pożegnania bliskiej osoby, rodzina i przyjaciele często znajdują się w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Czytaj cały artykuł
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł

Wprowadzenie do etykiety cyfrowej - jak być grzecznym w sieci

netykieta 02Etykieta, zrozumiana jak zestaw reguł i dewiz kierujących naszym zachowaniem w sp[ołęczności, nie ogranicza się już jedynie do otoczenia realnego. W cyfrowej realności, w jakiej co chwila stawiamy zależności, komunikujemy się i dokonujemy przelewów , występouje także szczególna etykieta cyfrowa. To komplet norm ułatwiających poznanie, w jaki sposób postępować w internetowym środowisku, ażeby byli odbierani jako osoby wytrawne, rzetelne i uprzejme. W tym artykule wyłożymy, z jakiej przyczyny etykieta cyfrowa jest tak ważna i które wytyczne wskazane jest uwzględnić, surfując po wirtualnych przestrzeniach.

Siła cyfrowego wizerunku

Nieprawidłowe postępowanie w sieci wytwarza realne skutki w realu. Nieprofesjonalne wpisy na mediach społecznościowych mogą wywrzeć wpływ na naszą karierę, a niestosowny ton w wiadomościach mejlowych zdoła pokrzyżować szyki naszym relacjom zawodowym i prywatnym. Należy zdać sobie sprawę, iż w w intrnecie zostajemy zapamiętani przez naszą komunikację i prezentację, co wespół tworzy naszą "cyfrową wizytówkę".

Uprzedzenia w internecie

Netykieta, czyli zbiór norm savoire vivre aktualnych w necie, mieści parę kluczowych zaleceń. Najpierw, nieustannie wskazane jest pamiętać, iż z drugiej strony monitora jest człowiek. Bezimienność, którą proponuje sieć, nie jest wymówką do niewłaściwego postępowania. Po drugie, baczmy na styl i wydźwięk naszych wpisów. Wykorzystanie wielkich liter jest przyjmowane jako krzyk, a zbytnie zastosowanie emotikonek może być przyjmowane jako niewłaściwe lub nieprofesjonalne.

Odpowiedzialność i prywatność online

Następnym znaczącym wymiarem sprawy jest kwestia prywatności, tak samo własnej, jak i ludzi, z którymi wymieniamy informacje. Przedtem nim coś opublikujemy czy ogłosimy, rozważmy, czy te informacje są właściwe do publicznego pokazania. Kontrola danych wrażliwych to nie tylko obowiązek prawny, ale również składnik stosownej netetykiety.

Waga netykiety rośnie razem z naszą narastającą działalnością w w internecie. Zrozumienie wytycznych internetowego savoire vivre, świadomość wpływu naszego cyfrowego wizerunku na obecność w realu a także troskliwość o prywatność to elementy, jakie każdy użytkownik netu powinien znać i wdrażać. Te zasady są nie wyłącznie przejawem naszej fachowości, ale również przejawem poszanowania innych konsumentów sieci.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.