poniedziałek, styczeń 17, 2022
image image image image
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł

Prawo

Żniwa nowych przepisów drogowych

samochodJak informuje zespół prasowy Komendy Głównej Policji w okresie od dnia 18 maja do 12 lipca, na mocy nowo wprowadzonych przepisów zostało zatrzymanych przez policjantów 4885 praw jazdy, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Największa ilość praw jazdy, bo az 870 zatrzymano na obszarze garnizonu stołecznego, obejmującego Warszawę i okoliczne miejscowości, na przykład Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Otwock.

Drugie miejsce, z ilością 453 zatrzymanych dokumentów zajmuje reszta województwa mazowieckiego. Trzecie miejsce z 433 zatrzymanymi na trzy miesiące prawami jazdy uplasowała się Wielkopolska.

Natomiast na drugim końcu listy znalazły się województwa takie jak podlaskie, w którym 69 kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów, lubuskie - 84 zatrzymane dokumenty, opolskie - 100 zatrzymanych praw jazdy.

Stołeczny ratusz informuje, iż od wejścia nowych przepisów, do 30 czerwca w samej Stolicy zatrzymanych zostało 339 praw jazdy. Jest to suma odebranych dokumentów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h oraz za przewożenie w pojazdach większej liczby osób, niż wynikało by to z ilości miejsc, które określa dowód rejestracyjny.

Wprowadzone niedawno przepisy pozwalają zatrzymać prawo jazdy osobom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h oraz tym, które przewożą w pojeździe za dużo osób.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli policjant podczas kontroli drogowej stwierdzi na przykład przekroczenie prędkości, zatrzymuje prawo jazdy, następnie wysyła je do należytego starosty, który po wydaniu decyzji administracyjnej zatrzyma dokument formalnie.

Przy pierwszym złamaniu przepisu prawo jazdy zatrzymane będzie na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierowca nie powstrzyma się od prowadzenia pojazdu bez uprawnień i będzie zatrzymany do kontroli, okres ten zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące. Następna sytuacja, w której złapany zostanie bez uprawnień, za kierownicą, skutkować będzie cofnięciem uprawnień, co wymusza powtórne zdawanie egzaminu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.