poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Prawo

Żniwa nowych przepisów drogowych

samochodJak informuje zespół prasowy Komendy Głównej Policji w okresie od dnia 18 maja do 12 lipca, na mocy nowo wprowadzonych przepisów zostało zatrzymanych przez policjantów 4885 praw jazdy, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Największa ilość praw jazdy, bo az 870 zatrzymano na obszarze garnizonu stołecznego, obejmującego Warszawę i okoliczne miejscowości, na przykład Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Otwock.

Drugie miejsce, z ilością 453 zatrzymanych dokumentów zajmuje reszta województwa mazowieckiego. Trzecie miejsce z 433 zatrzymanymi na trzy miesiące prawami jazdy uplasowała się Wielkopolska.

Natomiast na drugim końcu listy znalazły się województwa takie jak podlaskie, w którym 69 kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów, lubuskie - 84 zatrzymane dokumenty, opolskie - 100 zatrzymanych praw jazdy.

Stołeczny ratusz informuje, iż od wejścia nowych przepisów, do 30 czerwca w samej Stolicy zatrzymanych zostało 339 praw jazdy. Jest to suma odebranych dokumentów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h oraz za przewożenie w pojazdach większej liczby osób, niż wynikało by to z ilości miejsc, które określa dowód rejestracyjny.

Wprowadzone niedawno przepisy pozwalają zatrzymać prawo jazdy osobom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h oraz tym, które przewożą w pojeździe za dużo osób.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli policjant podczas kontroli drogowej stwierdzi na przykład przekroczenie prędkości, zatrzymuje prawo jazdy, następnie wysyła je do należytego starosty, który po wydaniu decyzji administracyjnej zatrzyma dokument formalnie.

Przy pierwszym złamaniu przepisu prawo jazdy zatrzymane będzie na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierowca nie powstrzyma się od prowadzenia pojazdu bez uprawnień i będzie zatrzymany do kontroli, okres ten zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące. Następna sytuacja, w której złapany zostanie bez uprawnień, za kierownicą, skutkować będzie cofnięciem uprawnień, co wymusza powtórne zdawanie egzaminu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.