sobota, kwiecień 20, 2024
image image image image
Opieka i szacunek. Zakład Pogrzebowy Warszawa W dniu pożegnania bliskiej osoby, rodzina i przyjaciele często znajdują się w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Czytaj cały artykuł
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł

Prawo

W jaki sposób można dochodzić odszkodowania za błąd lekarski?

odszkodowanie lodzBłąd medyczny może kosztować pacjenta zdrowie, a nawet – życie. Dlatego, jeśli się zdarzy, warto wystąpić z roszczeniami.

Co to błąd medyczny?

Błąd medyczny, a konkretnie – lekarski, polega na takim zachowaniu lub zaniechaniu lekarza, które u pacjenta spowodować może uszczerbek na zdrowiu. Jakie mogą być przykładowe błędy? Często mają one związek z nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegiem lub operacją, ale również z błędnie postawioną diagnozą i nieodpowiednim leczeniem, na przykład przepisaniem zbyt dużej dawki leku. Błędy można sklasyfikować w następujący sposób – wykonawcze polegają na nieprawidłowościach w procedurze, na przykład poddanie amputacji nie tej kończyny. Błąd o charakterze organizacyjnym polega na tym, że na przykład w czasie operacji lekarz nie ma odpowiedniej asysty. Błąd decyzyjny natomiast najczęściej dotyczy złej diagnozy. Jeszcze jednym rodzajem błędów są te związane z opiniowaniem pewnych przypadków medycznych w sposób niezgodny ze sztuką medyczną.

Jak dochodzić swoich praw?

Dochodzenie swoich praw w przypadku błędów medycznych najczęściej kończy się w sądzie. Dlatego też warto poradzić się kogoś, kto zna się na prawie medycznym. Jeśli wygramy spór możemy uzyskać pokaźną kwotę – pozwy o błędy medyczne opiewają na kwoty kilkudziesięciu, kilkuset tysięcy, a nawet miliona złotych. Warto jednak wiedzieć, że o im wyższą kwotę się staramy, tym większe jest ryzyko – strona przegrywająca płaci koszty sądowe. Sama opłata od pozwu to 5% wartości przedmiotu sporu. Dlatego też, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty, które przede wszystkim, kierując się swoim doświadczeniem, pomoże nam ocenić nasze szanse na wygraną sprawy. Nie ma reguły co do tego, które sprawy łatwiej jest wygrać. W przypadku błędów medycznych, często przypisanie odpowiedzialności jest bardzo trudne. Zanim złożymy pozew, istotne będzie zgromadzenie możliwie wielu dowodów, potwierdzających to co się wydarzyło. Jeśli nasz pozew składa prawnik, koniecznie należy mu też dostarczyć pełną dokumentację medyczną, nie traktując po macoszemu nawet tych kwestii które wydają nam się mało istotne. Jeśli przegramy na etapie pierwszej instancji, zawsze możemy zawalczyć jeszcze przed sądem drugiej instancji. Z roszczeniem wystąpić możemy nie później niż po upływie trzech lat, od momentu gdy poszkodowany dowiedział się o szkodzie, co dla pacjenta jest korzystne. Dzięki temu, w przypadku błędów, które powodują skutki dopiero po pewnym czasie również można starać się od odszkodowanie.

Odpowiedzialność za błąd medyczny może być efektem nie tylko ścieżki cywilnej. Możliwe jest także postępowanie karne, które jest jednak trudniejsze do wygrania z uwagi na konieczność udowodnienia winy, a nie jak w postępowaniu cywilnym – powiązania przyczynowo-skutkowego między błędem a szkodą na zdrowiu pacjenta.

W uzyskiwaniu odszkodowań za błędy medyczne pomagają na przykład specjaliści z fundacji W Twojej Sprawie. Jej siedziba mieści się w Łodzi, w wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło „odszkodowania Łódź”, żeby wyszukać fundację. W przypadku błędów medycznych warto dochodzić swoich praw – odszkodowanie może pomóc sfinansować leczenie i powrót do zdrowia.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.