środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Prawo

Praca po administracji publicznej – gdzie jej szukać?

szkolenia administracja publicznaAbsolwenci administracji publicznej posiadają szeroką wiedzę nie tylko z zakresu prawa i administracji, ale również zarządzania. Oznacza to, iż z powodzeniem mogą szukać pracy w szeroko rozumianym sektorze publicznym, tj. w administracji rządowej i pozarządowej, różnorakich agencjach czy w prywatnych przedsiębiorstwach. W szybkim znalezieniu pracy mogą pomóc nam szkolenia. Administracja publiczna oferuje nam wiele ciekawych ścieżek, a my staramy się je przybliżyć w niniejszym artykule.

Praca po administracji publicznej – gdzie jej szukać?

Absolwenci administracji publicznej posiadają szeroką wiedzę nie tylko z zakresu prawa i administracji, ale również zarządzania. Oznacza to, iż z powodzeniem mogą szukać pracy w szeroko rozumianym sektorze publicznym, tj. w administracji rządowej i pozarządowej, różnorakich agencjach czy w prywatnych przedsiębiorstwach. W szybkim znalezieniu pracy mogą pomóc nam szkolenia. Administracja publiczna oferuje nam wiele ciekawych ścieżek, a my staramy się je przybliżyć w niniejszym artykule.

Wiedza i kompetencje, jakie uzyskamy po szkoleniach i administracji publicznej

Administracja i inne nauki, jakie pobieramy w trakcie tych studiów (zarządzanie, cyfryzacja, politologia i wiele, wiele innych) pozwalają nam na szerokie spektrum wyboru, gdy przyjdzie nam szukać pracy. Studia pozwalają nam posiąść wiedzę i wykształcić szereg niezbędnych umiejętności, które później mogą znacząco ułatwić pracę. Zaliczamy do nich między innymi pracę w grupie, organizację pracy i zarządzanie czasem.

Inne rzeczy, których możemy nauczyć się podczas studiów, to wiedza z zakresu ekonomii oraz prawa i administracji. Poznamy również tajniki etyki zawodowej, dowiemy się, jak najlepiej komunikować się ze współpracownikami oraz pracować w grupach i w jaki sposób nadzorować mniejsze i większe zespoły. Reasumując, studia na kierunku administracja publiczna mają za zadanie przygotować nas do pracy w pionach administracyjnych organizacji rządowych i pozarządowych.

Gdzie szukać pracy po administracji?

Zanim zaczniemy szukać pracy, musimy pamiętać, że nasze szanse na rynku mogą znacznie zwiększyć szkolenia w administracji publicznej. W pełni wykształcony pracownik, którego nie trzeba dodatkowo doszkalać i jest gotowy do natychmiastowej pracy, jest atrakcyjną opcją dla każdego szefa.

Pracy po administracji publicznej należy szukać w strukturach rządowych i pozarządowych oraz w służbie publicznej, gdzie będzie się od nas wymagało bezstronności i pełnego profesjonalizmu. Podobnie sytuacja prezentuje się w organach administracji państwowej. Osoba piastująca tego typu stanowiska powinna być rzetelna oraz w pełni neutralna pod względem politycznym.

Absolwenci administracji mogą podjąć pracę na przykład w kancelarii premiera, urzędach poszczególnych ministerstw czy rządowych komitetów. Warto przejrzeć oferty struktur samorządowych, tj. urzędów gmin, powiatów, miast na prawach powiatu czy urzędów marszałkowskich.

Jeśli jednak bardziej pociąga nas polityka, możemy starać się o posadę w biurach poselskich i biurach partii politycznych. Otworem po studiach administracyjnych stoją przed nami również różne placówki kulturalne. Warto rozważyć także pracę w licznych instytucjach pozarządowych; ciekawą alternatywą są też prywatne przedsiębiorstwa i ich piony administracyjne.

Poza wspomnianymi już szkoleniami w administracji publicznej, nasze szanse na znalezienie dobrej pracy podnosi również znajomość co najmniej jednego języka obcego – choć oczywiście im więcej ich znamy, tym lepiej. Takie osoby będą miały pierwszeństwo w instytucjach współpracujących z organami Unii Europejskiej lub zagranicznymi firmami.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.