poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Prawo

Konsekwencje jazdy "na gazie" według nowych przepisów

travelingNowe przepisy po pierwsze wprowadzają zaostrzenie kar względem kierowców, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Nowe przepisy traktują także o nawiązku dla osób poszkodowanych a także możliwości montowania blokad alkoholowych w samochodach osób, kótre skazane były już wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. A co uległo zmianie? Głównie przedłużony został czas zablokowania prawa jazdy za kierowanie pojazdu po pijanemu. Do tego czasu osoba taka miała zabierane prawo jazdy na okres od jednego roku do dziesięciu lat. Według nowych przepisów osoby, które złamią prawo pierwszy raz, prawo jazdy zostanie odebrana na czas od trzech do piętnastu lat. W razie powtórnego skazania kierowcy za jazdę po spożyciu alkoholu, sąd będzie mógł orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zaniechanie tego środka karnego można by zastosować tylko w przypadkach wyjątkowych, które można by uzasadnić okolicznościami specjalnymi, wówczas są musiałby uznać, iż kierujący pojazdem nie stwarza zagrożenia dla komunikacji, a jego pojazd będzie musiał zostać zaopatrzony we wspomniana wczesniej blokadę alkoholową.

Dożywotnio dokument utracą także kierowcy, którzy będąc w stanie nietrzeźwym doprowadzili do wypadku ze smiertelnym skutkiem albo spowodowali czyjeś kalectwo.

Nowe prawo stanowi również, iż w stosunku do kierowców sąd wraz z karą oraz odebraniem prawa jazdy będzie mógł zasądzić nawiązkę a także dodatkowe świadczenia finansowe dla osób poszkodowanych. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwym będzie to 5 tysięcy zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Recydywiści oraz osoby, które odpowiadać będą za sój czyn na podstawie kryteriów zaostrzonych ta stawka wynosić będzie pzynajmniej 10 tysięcy zł.

Wraz z karami pieniężnymi wprowadzone zostały również kary prewencyjne. Kierowcy skazani za jazdę po pijanemu, którzy starać się będą o przywrócenie utraconych uprawnień, będą zobowiązanie do zamontowania w pojeździe alcolocka. Urządzenie takie uniemożliwi uruchomienie samochodu w przypadku, kiedy poziom alkoholu w powietrzu wydychanym będzie większy od 0,2 promila. Osoba, która zostanie przyłapana na prowadzeniu w stanie nietrzeźwym, chcąc odzyskać prawo jazdy będzie musiała zaopatrzyć swój pojazd w blokadę na własny koszt, urządzenie kosztuje około 5 - 6 tysięcy zł.  

Na tym jego wydatki sie nie skończą. Kierowca taki będzie musiał po montażu alboblocka wykonać kontrolę techniczną. To czy kierowca dostosował się do przepisów prawa sprawdzac będzie policja w oparciu o zaświadczenie wystawiane przez diagnostę, które będzie zatwierdzać sprawność techniczną alcobloku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.