poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak wybrać buty do biegania?

buty do bieganiaPo pierwsze trzeba określić jaki się ma rodzaj stopy. Rodzaj stopy określa się oceniając sposób ułożenia kończyny w czasie jej kontaktu z podłożem. Wyróżniamy następujące rodzaje stóp: neutralna, supinująca albo pronująca.

Następnym etapem przy wyborze odpowiednich butów do biegania jest określenie po jakim podłożu najczęściej będziemy biegać. Buty mające większa stabilizację stopy oraz amortyzację powinni wybrać Ci, którzy większość treningów odbywają na nawierzchni twardej, takiej jak kostka brukowa, asfalt lub beton.

Natomiast jeśli planujemy biegi po terenach nieutwardzonych, nierównych, grząskich, leśnych lub górskich ścieżkach należało by zaopatrzyć się w buty o mocno wyprofilowanej podeszwie, zapewniające najlepsza przyczepność na tego typu podłożu.

Następnie należy przyjrzeć się wadze biegacza. Ciężar naszego ciała ma znaczenie z punktu widzenia poziomu amortyzacji. Im więcej ważymy, tym mocniejszej amortyzacji powinniśmy wymagać od butów, po to, by odciążyć kręgosłup i stawy.

Sposób biegania także ma wpływ na wybór najbardziej optymalnego obuwia. Jeśli potrzebujemy butów ułatwiających bieganie ze śródstopia musimy wybrać takie, które mają mniejszy offset, zwany tez dropem. Jest to określenie różnicy wysokości pomiędzy piętą a palcami. Biegając ze śródstopia potrzebujemy buta o mniejszej amortyzacji w tylnej części podeszwy. Jeśli natomiast biegamy z pięty, wybrać powinniśmy buty mające większą amortyzację z tyłu a wyższy offset.
 
Aby najlepiej dopasować buty do naszej stopy należy dokonywać zakupu po południu, wtedy bowiem nasze stopy są najbardziej obrzmiałe, a należy pamiętać, że w czasie biegu stopy będą obrzmiewać. Buty przymierzamy w skarpetkach najbardziej zbliżonych do tych, w których będziemy biegać. Pamiętaj, aby zawsze zmierzyć oba buty, wiele osób ma stopy, które mogą minimalnie różnić się rozmiarem, trzeba więc buty dopasować tak, żeby nie uciskały tej większej stopy.

Jak poznać, że wybraliśmy prawidłowy rozmiar? Najlepiej wybrać ten rozmiar buta, w którym najdłuższy palec może swobodnie się poruszać. Jednocześnie dobrze dobrany but powinien stabilnie trzymać stopę. Po maksymalnym przesunięciu stopy do przodu pięta powinna być na właściwym miejscu, nie może ruszać się w czasie biegu, but nie może ocierać ścięgna Achillesa.
 
Ważne jest, aby but pasował od razu, nie można liczyć na to, że się rozchodzi. Powinno się przymierzyć buty od różnych producentów, aby natrafić na te, które najlepiej pasują na nasze stopy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.