poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak nie zaczynać przygody z kitesurfingiem?

kiting 638191 1280Kitesurfing to sport, który daje mnóstwo satysfakcji. Jednak błędy popełnione podczas nauki kite mogą nie tylko skutecznie zniechęcić do dalszego pływania, ale mogą też być niebezpieczne. Czego nie robić podczas nauki kitesurfingu? Poniżej krótka lista najczęściej popełnianych błędów.

Próba nauki na własną rękę

Bez szkoły kite raczej trudno będzie zgłębić tajniki tej dyscypliny. Jeśli naprawdę chcesz nauczyć się kitesurfingu i zależy ci na bezpiecznym pływaniu zacznij od szukania szkoły kitesurfingowej. Tam pod okiem wykwalifikowanego instruktora postawisz pierwsze kroki. Poznasz też trochę teorii i zasad dobrego zachowania się na wodzie. Dopiero posiadając umiejętności na pewnym poziomie będziesz mógł próbować dalej ćwiczyć samodzielnie.

Brak wiedzy teoretycznej

Pamiętaj - teoria jest ważna. Gdy zdobędziesz podstawową wiedzę teoretyczną łatwiej ci będzie opanować praktyczne umiejętności.

Wszystko jedno na czym

Odpowiednio dobrany sprzęt to podstawa szybkiego postępu. To kolejny argument przemawiający za tym, aby naukę rozpocząć w profesjonalnej szkole. Instruktor dobierze odpowiednią deskę, latawiec oraz pozostałe części wyposażenia. Dopasowany sprzęt to nie tylko kwestia komfortu, ale także bezpieczeństwa.

Oczekiwanie szybkich efektów

Nie oczekuj, że po dwóch godzinach kursu będziesz już pewnie pływał. Pełny kurs to zwykle kilkanaście godzin i dopiero przebycie pełnego kursu daje szansę na zdobycie umiejętności na takim poziomie, który pozwoli na samodzielne pływanie z latawcem. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i dobrze słuchać instruktora.

Pogoda

Cierpliwość będzie potrzebna także w kwestii pogody. W kitesurfingu siłą napędową jest wiatr i choć zwykle nad morzem go nie brakuje, to jednak zdarzają się dni bezwietrzne. Pewnych rzeczy niestety nie przeskoczysz, dlatego zamiast psuć sobie humor z powodu braku optymalnej pogody wykorzystaj każdą chwilę na szlifowanie podstawowych umiejętności.

Nieznajomość podstawowych zasad

Tak jak na drodze obowiązują określone zasady ruchu, tak samo w kite. Warto poznać podstawowe reguły i zasady bezpieczeństwa, obowiązujące w tej dyscyplinie. Pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji i nieporozumień z innymi kitesurferami.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.