poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Czy diety błyskawiczne są skuteczne?

dietaProfesjonalni dietetycy zgodnie podkreślają, że skuteczna dieta odchudzająca musi trwać co najmniej kilka tygodni i najlepiej gdy jest początkiem trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Tylko w ten sposób można w bezpieczny sposób zgubić nadprogramowe kilogramy i uniknąć efektu jo-jo. Mimo to, ogromną popularnością cieszą się diety błyskawiczne, które obiecują utratę kilku kilogramów w maksymalnie kilka dni.

Głodówka w sytuacjach awaryjnych

Większość diet błyskawicznych polega po prostu na głodówce i przyjmowaniu dużej ilości płynów, czego efektem jest oczyszczenie organizmu, także ze zgromadzonej wody. Już po jednym dniu takiej solidnej głodówki wskazówka wagi może pokazać nawet do 2 kg mniej, jednak nigdy nie będą one dotyczyć spalonego tłuszczu. Głodówka jest więc dobrym sposobem na zmniejszenie objętości brzucha przed imprezą, gdy zależy nam na zmieszczeniu się w ulubioną sukienkę.

Dieta norweska – aż 14 kg w 14 dni?

Ta rygorystyczna dieta odchudzająca została opracowana przez lekarzy z Oslo. Jej celem jest błyskawiczna utrata dużej liczby kilogramów w zaledwie dwa tygodnie poprzez zmniejszenie podaży kalorii i „podkręcenie” przemiany materii. Tak spektakularny sukces można jednak osiągnąć tylko pod warunkiem ścisłego przestrzegania zasad diety. Jadłospis opiera się na grejpfrutach, jajkach oraz niewielkiej ilości surówek, pełnoziarnistego chleba oraz gotowanego chudego mięsa i ryb. Dieta jest dobra dla osób z dużą nadwagą, gdyż pozwala nieco obkurczyć żołądek i przygotować organizm do dalszego odchudzania, którego podstawą powinna być dieta zbilansowana. Jeśli po zakończeniu diety wróci się do starych nawyków żywieniowych, efekt jo-jo pojawi się na pewno.

Dieta zegarowa – konkretne menu na 3 dni

Dieta ta opiera się na dokładnie opisanym jadłospisie, którego należy przestrzegać jedynie przez 3 dni, aby stracić w tym czasie 3 kg. Codzienne menu zawiera 7 malutkich posiłków, które trzeba jeść co 2 godziny. W ciągu całego dnia zjada się 2 jajka na twardo, trochę chudego twarogu, chude mięso gotowane lub rybę i owoce. Poza tym można wypić zieloną lub czerwona herbatę, kawę oraz szklankę soku lub lampkę czerwonego wina. Nie wolno stosować ani cukru, ani soli. Menu tej diety przypomina nieco znaną dietę kopenhaską, którą stosuje się przez 13 dni i będącą jedną z najbardziej restrykcyjnych diet odchudzających. Dieta zegarowa jest dietą awaryjną, gdy chcemy w krótkim czasie pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i nieco poprawić przemianę materii.

Dietmap.pl - więcej informacji o skutecznych i bezpiecznych dietach wspomagających proces odchudzania.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.