poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Wszyscy kochamy CrossFit

crossfitJeszcze parę lat temu nikt nie dałby wiary że crossfit stanie się tak lubianą i popularną dyscypliną. W Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają nowe miejsca w których można trenować. Jakiś czas temu otwarto w Gdańsku CrossCore. Po prawie 2 latach to jeden z największych i najlepiej wyposażony box crossfitowy w Polsce, gdzie codziennie spotyka się kilkudziesięciu pasjonatów treningu. Dlaczego zdobywa aż tak dużą popularność?

Wszystko zaczęło się w 1995 r kiedy niejaki Gregg Glassman opracował krótki i niezwykle intensywny trening którego celem było rezygnacja z ćwiczeń typowo siłowych na rzecz ćwiczeń funkcjonalnych o złożonych i wielostawowych ruchach. Crossfit bazuje na ruchach które wykonuje niemal każdy, codziennie, takich jak: podnoszenie, popychanie, ciągnięcie i popychanie przedmiotów. Plusem jest wszechstronność treningowa, ćwiczący szybko zwiększa swoją siłę, poprawia kondycję, zwinność i szybkość. System ten w Stanach Zjednoczonych został wprowadzony dla polepszenia kondycji i wytrzymałości żołnierzy jednostek specjalnych, funkcjonariuszy policji czy straży pożarnej.

Założenia tego treningu nie obejmują konkretnych planów, czy systematyki ćwiczeń. W różnym stopniu sięga się po trening siłowy, aerobowy czy sztuki walki. Brak monotonii, własna pomysłowość i skrajny wysiłek, to wielki plus crossfitu.

Podobnie jak w treningu siłowym również tutaj nieodzowne staje się przestrzeganie diety i zdrowego trybu życia. Chociaż nadrzędnym celem nie jest budowanie masy mięśniowej zaleca się spożywanie większej ilości białka i węglowodanów. Spożywanie suplementów diety przez crossfitowców nie jest niczym nowym. Firmy produkują specjalne preparaty przeznaczone do tej grupy odbiorców, z specjalnym uwzględnieniem ich potrzeb. Takie produkty jak Probolan 50 czy By Ready, na stałe goszczą w arsenale każdego trenującego.

W Polsce nazwę CrossFit zastrzegła firma Reebok, która wydaje licencję boxom. W 2014 roku liczba ich wynosiła około 30. Przeciwnicy tej metody za jej największe wady uważają: obecność w programie ćwiczeń bardzo ciężkich technicznie – często bardzo skomplikowanych, oraz mocne obciążenie organizmu.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym systemem treningowym przy układaniu planu, powinny zaczynać od treningów łatwych, dobranych względem stażu treningowego, wagi, wieku i ogólnej sprawności fizycznej. Jeżeli natomiast chcecie wspomóc się suplementacją zachęcam do odwiedzenia Probolan 50 – Mocarni.pl. Ten i inne produkty dostaniesz w najlepszej cenie w sklepie internetowym Mocarni.pl – Twój partner w drodze do idealnej sylwetki.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.