środa, grudzień 02, 2020
image image image image
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł
Czym jest kryptowaluta Bitcoin? Zdobywanie pieniędzy na tak zwanych kryptowalutach stało się w ostatnich latach bardzo modne. Tak samo jak wcześniej utrzymywanie się na wynajmie mieszkań bądź zbierano złoto bądź obrazy, albo monety, podobnie obecnie modne stały się kryptowaluty. Czytaj cały artykuł
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł

Istotność zdrowia psychicznego u osób walczących z pandemią

pomoc psychologa 02Z zupełną otwartością możemy zakomunikować, że dziś żyjemy w bezprecedensowych czasach.

Od samego początku zaistnienia pandemii wiele osób musiało podjąć codzienną walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem i zmierzyć się z wynikającymi z tego kłopotami. Wypada tu szczególnie pomyśleć o lekarzach, personelu lekarskim jak również operatorach sektora pogrzebowego. W tak nieoczekiwanej i nieszablonowej sytuacji, jak pandemia, osoby takie demonstrują przejawy wątpliwości z racji znacznego poziomu ryzyka zarażenia się wirusem od pacjentów, gdzie należy liczyć się z licznymi czynnikami, które mogą doprowadzić do zaistnienia Zespołu Stresu Pourazowego.

Dostrzec można specyficzne zwiastuny predykcyjne, dotyczące zdrowia psychicznego ratowników doznających traumatycznych zdarzeń: bliskość, czas trwania oraz natężenie narażania się na zarażenie. Prócz tego trzeba dodać wyczerpujące zmiany, dużą liczbę pacjentów przydzielonych do leczenia i zakłócanie życia prywatnego. W takich przypadkach używane są dwa typy wyjaśnień:

  1. Objaśnienia poznawcze, które polegają na utożsamianiu się z ofiarą.
  2. Wyjaśnienia emocjonalne: empatia, zarażenie emocjonalne, trudności z zachowaniem dystansu.Szczęśliwie mogą również wydarzać się pożądane wyniki psychologiczne: wspierające odczucia powiązane z poczuciem dumy oraz lepszym wartościowaniem własnej osoby.

Z kolei separacja społeczna spowodowana kwarantanną czy też oddalenie od krewnych w obawie przed zarażeniem wirusem potrafią nadgonić negatywne przejawy: zmartwienie, silny gniew, frustrację, ataki paniki, zwiększone spożycie tytoniu oraz kawy.Lęk przed wyrządzeniem krzywdy bliskim jest paradoksalnie sprzeczna z postawą doktora, który zajmuje się leczeniem. Jednak brak namacalnego i uczuciowego kontaktu z bliskimi zdoła sprawić poczucie wyobcowania i samotności, a w dłuższym czasie może się rozwinąć w zaistnieje Zespołu Stresu Pourazowego.

Aby zapobiec postępowi Zespołu Stanu Pourazowego, poleca się następujące działania:

  • Wykonywanie regularnych i zrównoważonych ćwiczeń fizycznych, co może przyczynić się do aktywowania dobrego samopoczucia i lepszego funkcjonowania.
  • Zastosowanie zrównoważonej diety. - Poświęcanie czasu na ulubione hobby.
  • Kierowanie działań prospołecznych, gdyż wzmacnia to możliwości samokontroli.
  • Skorzystanie z wsparcia psychologów, którzy zdołają zaoferować odpowiednie okoliczności do poprawienia recepcji, komfortu psychicznego a także użyczą empatycznego wsparcia.
  • Cenienie każdego pozytywnego sukcesu.
  • Pozostawanie w ustawicznym kontakcie z rodziną za sprawą nowoczesnych technologii.

W ciągu tego szalenie dotkliwego czasu warto rozważyć stałą, profesjonalną pomoc psychoterapeuty.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.