piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Dobre samopoczucie ma początek na twoim talerzu!

odzywanie 01Aby czuć się dobrze w swoim ciele, trzeba czuć się dobrze w swoim umyśle. Ale to, o czym z reguły zapominamy, to fakt, iż to co jemy wpływa na nasze samopoczucie. Tak! Właściwe pożywienie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty pokazują, że poniektóre pokarmy lub kombinacje żywności trzeba wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, aby zapobiec lękom na przykład.

Jakiej żywności należy unikać?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to niespodzianką, lecz śmieciowe jedzenie powinno być bezspornie zabronione, i usunięte w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizze, frytki mogą spowodować, że będziesz przez chwilę uszczęśliwiony, ale regularne konsumowanie takich wytworów będzie bardziej służyć melancholii aniżeli szczęściu.

Napój alkoholowy
Kieliszek wina może być idealny na imprezę ze znajomymi. Aczkolwiek niespełna wszystkie trunki procentowe skutkują wahania poziomu cukru oraz stymulują zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania bezsenności, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko rujnuje skórę oraz figurę, lecz dodatkowo atakuje nasz umysł. Powiększenie ilości węglowodanów w codziennej diecie danej osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól zwiększa ataki paniki. Stymuluje ciśnienie krwi, przez co przyspiesza akcję serca. Następnie układ reaguje uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi napięcie i strach. Nie jest właściwy dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napój mnóstwa osób, jednakże na pewno nie jest optymalny. Kawa podwaja hormony stresu kortyzol i epinefrynę.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.