piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak dbać o psa i jakie są zalety jego posiadania

iStock 000020590750Pies potrafi być wspaniałym przyjacielem i towarzyszem dla człowieka. Warto zatem o niego zadbać, aby był szczęśliwy, zdrowy i w dobrej kondycji. Psy mają złożone potrzeby, trzeba im dostarczać odpowiedniej jakości pożywienia, zapewnić mu właściwą pielęgnację i dużo okazji do zabawy. Na szczęście istnieje na rynku wiele artykułów zoologicznych, które ułatwią właścicielowi zadanie w tej kwestii. Zdrowy i radosny pupil na pewno będzie umiał nam się odwdzięczyć Warto zatem zapoznać się z dobrymi radami, jak dobrze dbać o psa?

Właściwa psia dieta

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama różnego rodzaju karm dla psa. Podstawową zasadą jest trzymanie się właściwych porcji dopasowanych do rasy, wieku i stanu zdrowia pupila. Należy bezwzględnie pamiętać o dostępności do miski z czystą wodą. Na opakowaniach z karmą zawsze uwidocznione są tabelki, które podają ilość i wielkość porcji przeznaczoną dla danej grupy wiekowej lub wagowej. W przypadku, kiedy nasz pupil ma specjalne potrzeby żywieniowe, możemy kupić karmę weterynaryjną. Ponadto w zależności od psich preferencji i potrzeb karmimy pupila karmą mokrą lub suchą. Pamiętajmy, że nie należy przekarmiać psa, gdyż otyłość tak samo, jak w przypadku człowieka, jest chorobą powodującą bardzo poważne powikłania.

Ruch i zabawy z psem

Oczywiście oprócz trzymania się wytycznych dotyczących odpowiedniej diety, trzeba jednocześnie zadbać o aktywność fizyczną pupila. Regularne spacery nie powinny być spowodowane tylko koniecznością „wyjścia za potrzebą”, ale warto, aby stanowiły one wspaniałą okazję do wspólnych zabaw. Istnieją rasy psów, które uwielbiają wypełniać określone zadania, chętnie uczą się sztuczek. Możesz kupić też całe mnóstwo akcesoriów i zabawek, które psy uwielbiają. Warto też zadbać o odpowiednią tresurę, lub choćby poszukać wskazówek psich behawiorystów na temat zachowania konkretnej rasy psów.

Pielęgnacja i higiena psa

Dbanie o zdrowie i higienę pupila to podstawa naszej opieki nad psem. Do zabiegów pielęgnacyjnych należy bezwzględnie zaliczyć regularną kąpiel, wyczesywanie, higienę uszu i zębów oraz obcinanie pazurów. Dostępne różnorodne akcesoria, specjalne szczotki, specjalistyczne psie szampony i preparaty umożliwią właścicielowi właściwą pielęgnację psa. Powinno się często wyczesywać psa bez względu na długość sierści. Warto przyzwyczajać psa do tej czynności już od szczeniaka, aby nie czuł później dodatkowego stresu. Psy powinno się czesać przynajmniej dwa razy w tygodniu, pamiętając o dokładnym przeglądzie sierści i podjęciu wczesnej reakcji po wykryciu pasożytów, typu pchły, czy kleszcze. Tak naprawdę każdy właściciel psa powinien być przygotowany do tego, by w razie wykrycia pasożytów, natychmiast użyć odpowiedniego preparatu. Psie uszy czyścimy tylko specjalnymi płynami do tego przeznaczonymi. Można na początku poprosić weterynarza, aby zademonstrował, jak właściwie czyścić uszy psa. O higienę jamy ustnej u psa możemy naprawdę zadbać w wieloraki sposób. Są bowiem dostępne szczotki do zębów, specjalne pasty, płyny, czy gryzaki. Nie należy zapominać o tym, że dla pełnego zapewnienia zdrowia psa należy korzystać z wizyt u weterynarza. Co roku wykonuje się szczepienie przeciw wściekliźnie, warto tę okazję wykorzystać do sprawdzenia, w jakiej kondycji zdrowotnej jest nasz pupil. Wczesne wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości pomoże podjąć szybko środki zaradcze i oszczędzi psu stresu związanego z kolejną wizytą. Z pewnością w swoim zakresie można wykonywać odrobaczanie. Specjalne preparaty na odrobaczanie powinniśmy podawać psom dwa razy w roku.

Zalety posiadania psa

Posiadanie psa to ogromna satysfakcja. Od zawsze wiadomo, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Możemy z nim spacerować, przytulić, kiedy nam smutno. Psy świetnie wyczuwają nastrój swoich właścicieli, są świetnymi terapeutami. Rozśmieszają, trwają przy nas, pomagają w niektórych czynnościach po uprzedniej tresurze. Nauka udowadnia, że psy potrafią wyczuwać choroby, wspomagać w zwalczaniu depresji i stresu. Człowiek powinien zatem zrobić wszystko, aby odwzajemnić te uczucia, dbając o psie zdrowie i dobre samopoczucie. Kompleksowa opieka nad pupilem zatem powinna obejmować wszystkie wspomniane elementy. O większość z nich można zadbać po prostu zaopatrując się w dobre jakościowo produkty przeznaczone tylko dla psów. Psią karmę, preparaty do zachowania higieny i zdrowia, zabawki, przysmaki i inne psie akcesoria można znaleźć w znakomicie wyposażonym sklepie zoologicznym https://e-zoo.shop. Odpowiedzialny właściciel znajdzie tam wszystko co potrzebne, by zadbać o zdrowie i kondycję swojego psa. Miłość, troskę i opiekuńczość wobec pupila można natomiast odnaleźć we własnym sercu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.