piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Kilka sposobów na wiosenny odpoczynek po pracy

aa wiosenny relaks 04Wiosenna pora to idealny czas na odetchnięcie. Pogoda nastraja optymistycznie, a jeszcze wyższe temperatury sprawiają, że rzeczywistość staje się przyjazna. Szcęśliwcy, którzy mogą skorzystać z wolnych dni, wyjeżdżają gdzieś do kurortów polskich lub zagranicznych. Wybierają odpoczynek w spa, na plaży. Ale ci co nie mogą urlopować, mogą relaksować się we własnym zakresie. Spróbujmy zatem przedstawić kilka metod na odpoczynek po pracy. Jak na przykład można relaksować się w domowym zaciszu, po kilku, kilkunastu godzinach wytężonej pracy?

Planuj swój relaks

Organizacja absolutnie nie eliminuje właściwego odpoczynku. Jako że możesz zapisać sobie w terminarzu wizytę w urzędzie, dopełniać swoje obowiązki zawodowe według uzgodnionego wcześniej szkieletu, jednakowo akuratnie możesz wpisać sobie dwie godziny wypoczynku. Być prawdopodobnie najpierw wydaje się to bez celowe, jednakowoż jeżeli uda ci się w ten sposób wygospodarować godziwy okres dla siebie, to odnotujesz jedynie same zalety. Są tacy, którzy ubóstwiają przeprowadzać wszystkie swoje aktywności według algorytmu. Przede wszystkim pracoholicy osiągają tylko zadania zawodowe wprowadzone w terminarz. Przeto bardzo rozważne jest po prostu wpisanie w kalendarz obligatoryjnego czasu na relaks. Dodatkowo wolno pod tą pozycją wyraźnie napisać to, co chcielibyśmy zdziałać - obojętnie, czy to jest gra w planszówki, czytanie książki, czy cokolwiek innego. Znaczące jest także, żeby przyjąć, iż okres na wieczorny odpoczynek posiada taki sam znaczny priorytet, jak na np. spotkanie w firmie.

Pozbądź się nowych technologii

Wydaje się, że jeszcze bardziej cenimy życie poza nowinkami technologicznymi. Oczywiście już od kilku dekad istnieją solidne wyniki dociekań naukowych potwierdzających negatywne wpływy nadmiernego użytkowania z komputera i smartfona. W dzisiejszych czasach natomiast egzystowanie zawodowe większości z nas kumuluje się oczywiście dookoła programów komputerowych i internetu. ponadto jeszcze taśmowe seriale, które przeważnie ogląda się po kilka sezonów na raz. W tym przypadku trzeba sobie ogłosić ostatecznie "stop". Czas, jaki ustalamy na wypoczynek oznacza dokładne pozbycie się ekranów sprzed oczu. Może dla niektórych oglądanie filmów jest pewien rodzaj wypoczynku - tu bezwzględnie trzeba zaufać medycynie i własnemu instynktowi. Jeśli serial definitywnie cię pochłonął i nie potrafisz z niego wyrzec się na pożytek przechadzki po lesie, to ewidentny wskaźnik tego, iż tym bardziej powinieneś cokolwiek z tym poczynić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie stanowi szczególną szkodę, mimo to wiadomo, że przeważnie serial ogląda się zaliczając cały sezon, kosztem zbawiennego snu. W znacznym stopniu korzytniej wybrać się do teatru.

Postaw na aromaterapię

od czasów starożytności znane są walory niekonwencjonalnych metod terapeutycznych. Używano roślinnych ekstraktów wydzielających specjalny aromat i otaczano się przyjemnymi odcieniami. Należałoby pamiętać, że lawenda, czy melisa wpływa na nasze zmysły uspokajająco i uspakajająco. Odpal świecę zapachową lub weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz parę kropelek dodać do nawilżacza powietrza. Dobrze jest również przyciemnić światła, żeby ukształtować przyjemny nastrój. Odpoczywają wtedy wszelkie twoje zmysły.
Jeśli prezentujesz typ towarzyski, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Powinno się systematycznie korzystać z zbawiennego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. W szczególności właśnie masaż jest świetnym rozwiązaniem, odstresowuje, upiększa i można z niego skorzystać zarówno w w domowym zaciszu, jak i w gabinecie.

Relaksuj się tak, jak lubisz

Przypuszczalnie to dla niektórych moralizatorstwo, jednakże ostatnie badania psychologów dokładnie argumentują, iż nie potrafimy odprężać się. Nie umiemy spożytkować czasu na relaks. Wybieramy propozycje niekorzystne bądź wprost złe dla naszego nastroju. A przepis na to jest dość bezproblemowa. Wypoczywajmy tak, jak ubóstwiamy, wybierajmy ten sposób odpoczynku, jaka jest dla nas najbardziej ulubiona. Nie odkładajmy wypoczynku na potem. Termin na relaks jest tu i teraz. zanotujmy sobie listę ulubionych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą przyjemność. Kąpiel, nauka gry na instrumencie, słuchanie muzyki, spotkanie z przyjaciółmi, sesja w saunie i cały ogrom pozostałych pomysłów na spędzenie czasu z korzyścią dla swojego zdrowia psychicznego. A ty dzisiaj jak zaplanujesz swój relaks?

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.