piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Podstawowe dodatki dla motocyklisty

a motor 06Zazwyczaj wiosna jest idealnym czasem na rozpoznanie swojej pasji do motocykli. Chociaż piękne okoliczności przyrody nie stanowią najważniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, zdecydowanie to właściwy czas, ażeby odpowiednio wyczuć maszynę i przyswoić wszelkie zasady bezpieczeństwa. Z pewnością jazda motocyklem przynosi przyjemne wrażenie niezależności, jednak potrzebuje określonego przygotowania i wyekwipowania. Szczególnie każdy początkujący motocyklista winien zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, które są potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie prawidłowo dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest podstawą, którą określa nie tylko racjonalne myślenie, ale zwłaszcza przepisy ruchu drogowego. Obecnie jest mnóstwo rodzajów kasków, których cechy i funkcja zależą przeważnie od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odmienny do poruszania się większym motorem. Istnieją również kaski przeznaczone na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista zazwyczaj wybiera kask integralny, który za pomocą swojej wszechstronnej, pełnej konstrukcji umożliwi komfort i asekurację głowy zarówno w trakcie jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, cięższych trasach. Trzeba wybierać tylko takie kaski, które posiadają znaczek certyfikowanej homologacji. Świadczy to, iż dopełniają wyznaczone kryteria bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na trasach europejskich.

Strój na motocykl

Odzież motocyklisty komponuje się z kilku elementów. Po pierwsze powinno wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Zazwyczaj wybór pada na tradycyjną, popularną, jednakże trwałą i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motocykl. Obecnie dostępne są także tkaninowe kurtki motocyklowe, które podobnie cechuje dobra jakość. Wybierane są z reguły z uwagi na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, obojętnie do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, powinien mieć specjalne ochraniacze.
Poza kurtką powinno zaopatrzyć się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe albo modele z innych solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe też winny być zaopatrzone w protektory.
Dobre buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i chronić stopy. Tym samym trzeba wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to zapewne najczęściej nabywany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które możemy zmieniać w zależności od pory roku oraz stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z właściwymi ochraniaczami z pewnością tworzą podstawę wyekwipowania i muszą znajdować się na liście podstawowych zakupów początkującego motocyklisty.
Wskazane jest także pamiętać o innych elementach stroju na motocykl. Można zaopatrzyć się w kombinezon motocyklowy, bluzy na motor, a także rozważyć zakup kominiarki pod kask. Powinno się natomiast pamiętać, by wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko dobrej jakości, lecz także ochraniały motocyklistę przed możliwymi otarciami, bądź zranieniami w czasie upadku.

Pomocne akcesoria motocyklowe

Motocyklista nowicjusz powinien przede wszystkim skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Ale niewątpliwie każdy, kto wyrusza poza miasto, lub na nieznane trasy winien wyekwipować się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, dlatego są niezawodne i wygodne w użytkowaniu. Z kolei interkom instalowany w kasku zagwarantuje motocykliście możliwość komunikacji z innym jeźdźcem, a także pozwoli na słuchanie dyrektyw z nawigacji.

Musimy jednak mieć na uwadze, że podstawą każdego motocyklisty winna być ostrożność i rozsądek. Jazda motocyklem związana jest ze znacznym ryzykiem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, ale też ze względu na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi dbać sam motocyklista. Resztę potrzebnych akcesoriów motocyklowych można zakupić w wyśmienicie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Warto jednak sięgnąć po asortyment najwyższej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Wysoką jakość na ogół zdołają zapewnić jedynie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Toteż w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Wyłącznie wysoka jakość materiałów i wykonania zaświadczona certyfikatami zdoła zagwarantować należyte zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.