piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jakie atrakcje można zwiedzić w Londynie?

londyn pb 04Londyn uważany jest za jedno z najbardziej interesujących miast europejskich. Jest tu wszak naprawdę bez liku ciekawych miejsc, że z bez wątpliwości żaden zwiedzający nie zdoła się nudzić. Ciekawą architekturę podkreślają bowiem zabytki i inne obiekty, które bardzo mocno przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny system polityczny. W rzeczy samej atrakcyjność londyńskiej drogocennej architektury znamionują te cechy, jakie są związane z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla większości angielski styl kojarzy się z elegancją, dostojeństwem, smakiem i majestatycznym wizerunkiem. Jednakże, kiedy skorzysta się z pomocy rzetelnego lokalnego przewodnika, okazuje się, iż Londyn ma do zaoferowania o wiele bardziej zróżnicowane atrakcje.

Z bez wątpliwości najwygodniej będzie skorzystać z gotowych ofert wycieczek fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie może przeoczyć najbardziej charakterystycznego zakątka Wielkiej Brytanii, czyli Pałac Buckingham, w szczególności w chwili zmiany warty. W pałacu przebywa królowa i jej najbliższa rodzina. Czasami, szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który znakomicie zorientował się w zwyczajach Royal Family, można zobaczyć kogoś ważnego, lub choć posłuchać jakiś bardzo ciekawych pałacowych wieści.

Podobnie znaczącym miejscem jest kompleks budynków, w skład którego wchodzą legendarna baszta zegarowa Big Ben jak również Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i wolno zwiedzić wraz z przewodnikiem. Znajdująca się w pobliżu neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze posiadają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do jakiego niechybnie zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najistotniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. mają miejsce wszystkie koronacje angielskich władców i inne ważne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London sławny jest głównie z tego, że przez wieki egzystował jako więzienie. Z trudem było komukolwiek się z niego wydostać, gdyż wyłączne wejście znajdowało się od strony Tamizy, dostać do wewnątrz można było wyłącznie łódką. Aktualnie niezwykłą atrakcję stanowi umieszczona w tym miejscu prezentacja Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas bezsprzecznie przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest kolejną ciekawą londyńską atrakcję turystyczną.

Na miłośników sztuki współczesnej czeka znane muzeum Tate Modern, które prezentuje eksponaty od 1900 roku. Nadzwyczajną atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się śliczna panorama miasta. Jeśli chciałbyś ujrzeć Londyn z lotu ptaka, jednak z zupełnie innej perspektywy możesz wyruszyć do Sky Garden. Stąd ujrzysz uroczy widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Ale atrakcyjne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo stanowi najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i słuchając wirtualnego przewodnika zachwycać się zmieniającą się panoramą miasta.

Niecodziennych ekscesów bez wątpienia przyniesie spacer po londyńskich targowiskach. Wyjątkowy nastrój Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest jedyny w swoim rodzaju. Legendarny Portobello Road Market to bazar w stylu vintige. Znajduje się tu całe mrowie oldschoolowych knajpek, stoisk, kramów i pawilonów. Zupełnie odmienną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - w tym miejscu można spróbować i nabyć najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne rarytasy na świecie.

Londyn przeto chowa mnogość tajemnic. Powinno się przeto znakomicie przygotować się do eksploracji miasta. Istotne jest, aby popytać o solidnego przewodnika, który pokaże nie wyłącznie te w największym stopniu znane atrakcje turystyczne, ale także zaprowadzi w inne, urokliwe i charakterystyczne londyńskie zakamarki.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.