poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

W jaki sposób urządzić rozrywkę w wakacje dzieciom

Gumowy zwierzak do skakaniaW trakcie wakacji mamy okazję bawić się o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie ciepła pogoda i wyższe temperatury zachęcają do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość maluchów wybiera dynamiczne zabawy ruchowe poza domem. Fantastyczny czas spędzony na w ogródku lub w lesie, trening zręczności i integracji sensorycznej to bezspornie znaczące korzyści wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie lubią się nużyć, wskazane jest proponować rozmaite zabawy, by zachęcać je do ruchu. Warto więc skorzystać z sympatycznej pogody, a jeśli nie znalazłeś pomysłu na to, jak spędzać czas z dzieckiem w trakcie urlopu, wykorzystaj nasze sugestie.

Biegamy

Kto wspomina berka z czasu dzieciństwa? To stale jest numer jeden pośród zabaw na dworze. Maluchy uwielbiają ganianego. To nie wyłącznie duża uciecha, ale również ćwiczenie kondycji. Ćwiczone są mięśnie nóg, rozwija się sylwetka, koordynacja ruchowa i zręczność. Oczywiście rodzic w większości wypadków pozwala się schwytać, lecz najistotniejszy jest śmiech i beztroskie okrzyki. Standardowego berka warto nieco wzbogacić. Pierwszego dnia oddajemy fanty w formie kapelusika albo chustki, zaś kolejnego zabawmy się w słup soli. Potem wskazane jest przypomnieć zasady Baba Jaga patrzy. Natomiast w kolejnych dniach podpowiedzmy, że ścigamy się podskakując, niczym żaba, czy też galopując i parskając, jak rumak. Dzieciaki posiadają bardzo mocno rozwinięty zmysł rywalizacji, w związku z tym bieg do mety to kolejna wspaniała inicjatywa.

Piłka

Maluchy lubią gry w piłkę. Może to być tradycyjne podrzucanie i chwytanie. Ale warto także zaoferować rzut do celu. Ustawmy koszyk w bliskiej odległości albo zróbmy krąg z wstążki lub szalika. Dziecko ćwiczy wtedy nie jedynie mięśnie, lecz też kształtuje precyzję i skupienie. Piłkę można również kopać do bramki po prostu nogą czy też toczyć po ziemi trzymając w ręku patyk lub łopatkę. Można także umieścić piłkę pomiędzy kolanami czy pod pachą. Podczas gier z piłką u dziecka polepsza się również koordynacja ruchowa. Ponadto budując slalom z kręgli czy też innych obiektów możemy wzmocnić ten proces.

Zawody z przeszkodami

Jeżeli twoje dziecko bardzo prędko się nuży standardową zabawą, zorganizuj mu różnorodny tor przeszkód. Wyjątkowość takiej rozrywki właśnie opiera się na tym, że rodzic może zużytkować wszystko, co ma. Rozmieszcza się rozliczne przeszkody i organizuje przestrzeń do ich pokonywania. Dlatego też należy zastosować rowerek czy gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają dzieci. Wystarczy, że ustawi się metę na końcu trasy. Gumowy zwierzak do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy perfekcyjnie. Są miękkie i trwałe, a do tego nadzwyczaj bezpieczne. Dziecko może pokonać kawałek trasy biegnąc, część podskakując na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzaka. Na koniec przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, trzeba na czas zabawy zaopatrzyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę a także krem z filtrem.

Gumowy zwierzak do skakania Hoppimals

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.