poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Czy warto spędzić urlop w Polsce?

wakacje w polsce 04Ostatnio Polacy chętniej pozostają w kraju na okres wakacji. Wydaje się, iż nurt na intensywne wyjazdy zagraniczne aktualnie się ograniczył. Z na pewno to nie jedynie konsekwencja ograniczeń powiązanych z minioną pandemią, lecz również pogarszającą się kondycją ekonomiczną. Jednakowoż urlop w Polsce nie dla każdego są koniecznością, niektórzy doceniają krajoznawcze zalety naszego kraju i ochoczo po nim podróżują. Co więc pobudza Polaków do spędzenia wczasów w naszym kraju? Jakie są negatywne strony urlopu w Polsce? Może okazać się, że wnioski optymistycznie nas zdumieją.

Wielość różnorodnych atrakcji georgraficznych

Jedną z zasadniczych zalet położenia geograficznego naszego kraju stanowi różnorodność krajobrazów. Możemy wszak odpoczywać w górach, jak i nad Morzem Bałtyckim. Mamy piękne tereny z kotlinami i wyżynami. Dodatkowo dla amatorów wód śródlądowych jest przeogromna ilość pięknych pojezierzy, meandrów rzeczek i pozostałych zbiorników wodnych. W Polsce mamy całe mnóstwo parków krajobrazowych, rezerwatów i nietkniętych obszarów zielonych. Nikt nie może skarżyć się na monotonię krajobrazu. Można u nas znaleźć zarówno doskonałe miejsce do długich pieszych włóczęg, wspinaczki, jak i cudowne plaże do wylegiwania się na złotym piasku.Kolejnym atutem turystycznym w Polsce jest możność eksplorowania wielu kultur ludowych. Niepodważalny powab górali, gościnność Kaszubów, czy też interesująca tajemniczość Warmii i Mazur. Każdy region Polski złączony jest z jakąś niebywałą przeszłością. Ponadto warto zawsze skosztować kuchni regionalnej. Występują takie zakątki, które słyną z bogactwa różnorodnych nadzwyczajnych dań wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Województwo Lubelskie oraz Województwo Podkarpackie na przykładowo posiadają ponad 240 potraw regionalnych.

Blisko oznacza tanio

Powinno się nadmienić, że podróż do najbardziej oddalonego zakątka Polski nie zajmie więcej niż 12 godzin spokojnej jazdy samochodem. Można się spakować i wyruszyć w określoną trasę, a w drodze dodatkowo odwiedzać piękne, historyczne zakątki. Dla wielu to również świetna możliwość, ażeby zobaczyć rodzinę, która zamieszkuje na drugim końcu Polski. Zamiast auta można również skorzystać z samolotu. Sieć lotnisk jest aktualnie na tyle rozwinięta, że bez trudu można znaleźć połączenie każdego regionu. Jest to alternatywa trochę droższa, ale bez wątpienia istotnie oszczędza czas podróży. Dla Polaków w dalszym ciągu, mimo inflacji, wakacje najtańsze są w kraju. Ceny walut są wysokie, w związku z tym wyjazd do dalekich krajów okazuje się bardzo sporym wydatkiem. Poza tym należy pamiętać, że odpoczywając w Polsce bez trudu wiesz, jak na przykład postarać się w niezbędne towary w sklepach, w jaki sposób ekspresowo skorzystać z nieodzownej pomocy lekarskiej, czy odnaleźć jakąkolwiek pomoc. Brak barier językowych znacznie upraszcza podróżowanie i kontakt z lokalną społecznością. Nie zdziwią cię zagraniczne przepisy lub nieznane zwyczaje.W całym kraju wiążą nas te same regulacje prawne, przepisy drogowe, bądź reguły korzystania z instytucji urzędowych. Nie potrzeba jakichkolwiek dodatkowych formalności, wiz, paszportów i pozwoleń.

Wczasy w Polsce - czy występują jakiekolwiek wady?

Oponenci krajowych wakacji najczęściej podkreślają dwie uciążliwe według nich kwestie. Jedną z nich jest nasz polski niestabilny klimat. Zdarza się, że podczas gdy zamyślamy urlop znacznie wcześniej, nie posiadamy możliwości skorzystania z zapowiedzi pogody i trafiamy na deszcz czy też niskie temperatury. Nasz polski klimat jest raczej kapryśny i latem zdarzają się dni, kiedy bez ustanku pada. Jednakże należałoby zwrócić uwagę także na fakt, iż temperatury nieraz osiągają ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Taka zmienność pogody jest cechą wynikającą z naszego położenia geograficznego. Jeśli spojrzy się na to, jak na dar natury, która proponuje nam aż 6 pór roku, to warto docenić tą rozmaitość. W deszczową aurę także można relaksować się. W polskich ośrodkach wypoczynkowych znajdują się kryte pływalnie, można zwiedzać zabytkowe miejsca i inne ośrodki kultury, których akurat w naszym kraju nie brakuje. Drugim argumentem przeciwko wakacjom w Polsce jest kiepski stan dróg. Ponoć uniemożliwiają one komfortową podróż. Powinno się jednak uświadomić sobie, iż teza ta staje się nieaktualna. Stan dróg i autostrad na połowę 2022 r. umożliwia przejechanie niemal całego kraju. Jest jeszcze kilka niewielkich odcinków w realizacji, jednak posiadają one praktyczne objazdy. Można zatem bez trudności podróżować po nowej nawierzchni. Wskazane jest także nadmienić, iż dla niektórych brak dostępu do cywilizacji, głusza i spokój jest wielkim atutem wczasów.

Są takie miejsca na przykład w północnowschodnim rejonie, gdzie warto schować się z dala od miejskiego zgiełku. Wczasy w Polsce z bezspornie będą udane, jeśli zamierzymy je adekwatnie z naszymi oczekiwaniami i preferencjami.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.