poniedziałek, styczeń 17, 2022
image image image image
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł

Zalew fałszywych recept na Pomorzu

receptaLiczba fałszywych recept wystawianych w naszym kraju wciąż rośnie. Oszuści nabywają za ich pomocą leki deficytowe, refundowane, najpewniej w celu wywiezienia ich za granicę.

Preceder dotyczy głównie leków przeciwzakrzepowych, przeciwastmatycznych preparatów wziewnych oraz pasków do glukometrów. Przez ostatnie pół roku NFZ na Pomorzu stracił z tytułu fałszywych recept przeszło 200000 zł. Wszczęto w tej sprawie śledztwo prokuratorskie.

Najczęściej recepty sa znakomicie podrobione, posiadają pieczątki prawdziwych lekarzy oraz oryginalne kody kreskowe. Niewielu farmaceutów orientuje się, że ma do czynienia z fałszywą receptą. Zwykle prawda ujawnia się dopiero w czasie weryfikacji recepty w NFZ, odbywającej się dwa razy na miesiąc. Oddział NFZ z Pomorza twierdzi, iż do tej pory nieczęsto spotykali się z tym zjawiskiem. Jednak zgodnie z szacunkowymi analizami w ciągu minionego półrocza kwota wypłaconych refundacji na prawdopodobnie fałszywe recepty to ponad 200 tysięcy złotych i stale rośnie.

Prokuratura prowadząca śledztwo, wyłapała do tej pory przeszło osiemdziesiąt podrobionych recept, w przeważającej liczbie zrealizowanych w aptekach w Gdyni. Poszukiwani są fałszerzy oraz ustalana jest metoda za pomocą której fałszerze tak dokładnie podrabiają recepty.

Wczesniej najczęściej podrabiane były recepty na leki antykoncepcyjne oraz środki psychotropowe.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.