poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Zalew fałszywych recept na Pomorzu

receptaLiczba fałszywych recept wystawianych w naszym kraju wciąż rośnie. Oszuści nabywają za ich pomocą leki deficytowe, refundowane, najpewniej w celu wywiezienia ich za granicę.

Preceder dotyczy głównie leków przeciwzakrzepowych, przeciwastmatycznych preparatów wziewnych oraz pasków do glukometrów. Przez ostatnie pół roku NFZ na Pomorzu stracił z tytułu fałszywych recept przeszło 200000 zł. Wszczęto w tej sprawie śledztwo prokuratorskie.

Najczęściej recepty sa znakomicie podrobione, posiadają pieczątki prawdziwych lekarzy oraz oryginalne kody kreskowe. Niewielu farmaceutów orientuje się, że ma do czynienia z fałszywą receptą. Zwykle prawda ujawnia się dopiero w czasie weryfikacji recepty w NFZ, odbywającej się dwa razy na miesiąc. Oddział NFZ z Pomorza twierdzi, iż do tej pory nieczęsto spotykali się z tym zjawiskiem. Jednak zgodnie z szacunkowymi analizami w ciągu minionego półrocza kwota wypłaconych refundacji na prawdopodobnie fałszywe recepty to ponad 200 tysięcy złotych i stale rośnie.

Prokuratura prowadząca śledztwo, wyłapała do tej pory przeszło osiemdziesiąt podrobionych recept, w przeważającej liczbie zrealizowanych w aptekach w Gdyni. Poszukiwani są fałszerzy oraz ustalana jest metoda za pomocą której fałszerze tak dokładnie podrabiają recepty.

Wczesniej najczęściej podrabiane były recepty na leki antykoncepcyjne oraz środki psychotropowe.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.