wtorek, kwiecień 16, 2024
image image image image
Opieka i szacunek. Zakład Pogrzebowy Warszawa W dniu pożegnania bliskiej osoby, rodzina i przyjaciele często znajdują się w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Czytaj cały artykuł
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł

Oczyszczanie Bałtyku ze starych sieci

baltykNasze morze doczekało się nareszcie akcji oczyszczania wód ze starych sieci rybackich. Największa na świecie akcja zapowiadana była w naszym kraju już w kwietniu.

Do sierpnia na Bałtyku grupa nurków wyławiać będzie stare sieci, które stwarzają niebezpieczeństwo dla ryb, ptaków a także ssaków morskich. W akcji weźmie udział kilkadziesiąt kutrów. Oczekuje się, że w tym roku uda się odłowić 350 ton sieci. Po zakończeniu akcji wyławiania, sieci będą zutylizowane na lądzie.

Z Jastarni wyruszyły już pierwsze jednostki, niebawem przyłączą się do nich następne, pierw z Kołobrzegu, później z Ustki. Poza załogami na kutrach, do akcji włączono także nurków, gdyż wiele sieci ulega urwaniu, gdy zaczepiają o wraki. Takie sieci, które zaczępiły się mogą usunąć tylko nurkowie. Bazą dla ekipy nurków jest "Nawigator", statek, który należy do Akademii Morskiej w Szczecinie.

Akcja zorganizowana została przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb, wraz z ekologiczną organizacją WWF Polska. Jak szacuje organizacja, wyłącznie w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego leży aż osiemset ton starych sieci. Jak wykazują badania, takie zostawione bądź stracone przez rybaków sieci, wciąż same łowią, zachowując 6 - 20% swej początkowej zdolności połowowej.

Specjaliści z organizacji WWF Polska proponują, aby stworzyć elektroniczny system znakowania rybackich sieci. Pozwoliłoby to na ustalenie kto jest właścicielem zagubionego bądź zostawionego sprzętu do połowów, co znowuż prowadziłoby do zmniejszenia procederu porzucania zniszczonych sieci w morzu przez rybaków.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.